Tutkalsız 3 doğal malzemeli porselen hamuru ile duvar süsü yapımı

Annekaz
30 Ağustos 2021
Yorum Yok

Tutkalsız yapıştırıcısız evdeki  malzemelerle soğuk porselen hamuru yapmaya ne dersiniz? Bu kolay  tarifi Youtube kanalımda yayınladım.

SOĞUK PORSELEN HAMURU TARİFİ

Bu tarifin en büyük özelliği yapıştırıcısız olması hiç bir kimyasal içermiyor Soğuk Porselen hamuru tarifi hem yazdım hem videosunu çektim aşağıdan ilk yapım aşaması videosunu izleyebilirsiniz.

Bu tarifi daha sonra tekrar yaptım ve yine güzel sonuçlar elde ettim. Hamur  şekil verip kuruduktan sonra bile şekil alabiliyor. Mesela ben porselen hamuru tarifimden balıklar hazırladım. Balıkları kalıpsız bıçakla kesince kenarlarında pürüzler kaldı. Kağıt bi törpü ile sorunu kolayca çözdüm.

Bu hamurla duvar için masklar, takılar için takılıklar, takılar, duvar süsler ve çerçeveler yapabilirsiniz. Çift taraflı bantla bile duvara tutunur çünkü kuruyunca çoook hafif oluyor.. Gördüğünüz gibi ben böyle takılarımı koymak için küçük tabaklar hazırladım.

 

SOĞUK PORSELEN HAMURU İLE NELER YAPILIR?

Tarifi hazırlarken aklımdan onlar fikir geçti ama öyle bir zamana denk geldi ki sadece video çekmek için basit bir kaç obje yapabildim. Balıklarla ilgili aklımda çok güzel fikirler var  bakalım videolarımı izlerseniz çok sevinirim.

Bu hamurdan kısaca bahsetmek istiyorum bu tarifle yapılan hamuru güzelce streçleyip  dolapta saklayabilirsiniz. Hamuru açarken çok az nişasta kullanabilirsiniz, ılıkken yoğurmaya başlayın ve ipek  gibi bir hamur elde edene kadar devam edin. Hamuru keserken kopat tarzı kalıplar en güzel sonucu veriyor.  Kuruması için güneş gören bir yer tercih edin kış ayı ise oda ısısı da olur. Fırında kurutmak isterseniz 70 derecede yaklaşık yarım saatte kuruyor ama siz yine de kontrol edin.

Çok boyutlu objelerden kaçının.  Heykeller biblolar gibi şeylerden uzak durun. Düz yüzeyli şeyler seçin düz tabaklar, duvar objeleri gibi

Bunu da seversin  7 aylık bebek için çorba tarifleri

Takılar yapabilirsiniz çok hafif bir malzeme mesela yukarıdaki videoda gördüğünüz balık 2 gr o yüzden küpe bilezik yüzük yapabilirsiniz.

Kocaman harfler yapabilirsiniz mutfak için yazılı panolar yapabilirsiniz.. vs vs vs

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim