Tuz hamuru tarifi ve örnek çalışmaları

Annekaz
6 Aralık 2017
Yorum Yok

Tuz hamuru ile çocuklar kolayca harika minik heykeller yapabiliyor. Tuz hamuru nasıl yapılır? Tuz hamuru tarifi ve tuz hamuru ile en basit el çalışmaları burada ?

Tuz hamuru evde kolayca hazırlanabilir. Fırına ya da güneşte çabucak kurur, üstü boyanır ve uzun süre saklanabilir. Yaz kış hem okul öncesi sınıflarda hem de evde en popüler etkinlik araçlarından biri olmuştur.  Yılbaşı süsleri, minik heykeller, el baskıları kolayca yapılır.

TUZ HAMURU TARİFİ

Adı üstünde tuz hamuru yapmak için ana malzeme un ve tuzdur küçük farklılıklarla en güzel tarifi bulmak zor olmayacaktır.

Ana tuz hamuru tarifi:

3 bardak un, 1 bardak tuz, 2 bardaktan daha az su

Kuru malzemeleri karıştırın, suyu azar azar ekleyerek sert bir hamur yapın. Hamuru açarken ya da şekil verirken hamuru yapışmaması için biraz un ya da nişastaya ihtiyacınız olabilir.

tuz hamuru el baskısıFotoğraf: olivejuicemama

tuz hamuru kardan adam

Tuz hamuru – Kardan adam ailesi Fotoğraf

tuz hamuru penguen

Bu şekilde el yada ayak izi yaparken hamuru kalınca açın üzerine biraz un serpin isterseniz bir strech film koyup çocuğunuzun ayağını üzerine bastırın. Etrafından biraz kesip 2 gün kurutup boyayabilirsiniz. Kaynak: messylittlemonster.com

Tabi sadece yılbaşı süsleri ya da el ayak baskıları yapılmıyor küçük kaseler yapıp minik eşyalarınızı içine koyabilirsiniz.

Yaprak ya da istediğiniz formda mini kaseler yapabilirsiniz. Fotoğraflar:meaningfulmama

Tuz hamuru ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Aile süsleri, biblolar , melekler muhteşem küçük kaseler  hem eğlenceli vakit geçirmek hem de eve küçük süs eşyaları katmak hiç bu kadar ucuz olmamıştı. pinterest

Bunu da seversin  Dondurulunca daha lezzetli olan atıştırmalıklar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim