Uçuk nedir, nasıl tedavi edilir?

Annekaz
16 Kasım 2013
2 Yorum

Acaba uçuk çıkmayan kimse var mıdır? Bazen uçuk öyle çıkmaması gereken yerde çıkar ki hem canınızı sıkar hemde size acı verir.Tecrube ile sabittir uçuk genelde stres, yorgunluk, üzüntülü olduğumuz zamanlarda ya da çok korktuğumuz durumlarda ortaya çıkar.Gece görülen bir kabus sonrasında uçuk çıkmayan pek az insan vardır. Uçuklarım çıktıktan sonra internette bu dertten kurtulma yolları var mı diye biraz araştırınca uçuğa sebeb olan mikrobun, uçuk iyileştikten sonra vücudu terketmediği ve uyuduğu tespit edilmiş.Yani en ufak bir stresli anında yanardağ gibi patlamaya hazır.
uçuk

Uçuk bazen de çıktıktan sonra yayılıyor. Bilmem size de olur mu. Küçük tepeciklerin oluşturduğu bir dağ kümesi gibi birkaç noktada birden türeyiveriyorlar. Tabi uçuk mikrobu yapıyor bütün bunları. Bu yüzden uçuk çıktıktan sonra çabuk iyileşmesi için ve dağılmaması için doktorun önerdiği bir uçuk ilacı kullanmak gerekiyor. Tabi bunu neden yazdım bugün bir haberde gördüğüm bir nokta dikkatimi çekti. Uçuk görünür yerlerde çıkarsa hadi tedavisini yapabiliyoruz.. Ama ya kulak içi gibi bir yerde çıkarsa işte maazallah o zaman durum vahim..

Uçuk çıkması halinde, mutlaka kişinin bir hekime başvurarak, uçuk virüsünün yayılmasının engellenmesi gerekiyor. Uçukla birlikte kişide baş dönmesi olması halinde, KBB uzmanın giderek baş dönmesinin virüsün iç kulağa yerleşmesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığının tespit edilmesi isteniyor. Çünkü, mutlaka baş dönmesinin başka hastalıklardan kaynaklanıp kaynaklanmadığının belirlenmesi gerekiyor. Kişilerin, şikayetlerin ortaya çıktığı ilk üç gün içinde hekime başvurması, tanı konularak, tedaviden etkin sonuç alınabilmesi için önem taşıyor.

Bu yüzden aşırı stres, heyecan,üzüntülü anlarımızda aman dikkat. Şimdiden uçuksuz sağlıkli günler diliyorum..

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. olcay dedi ki:

    mikrop degil virusdur sebebi.

  2. ayşe dedi ki:

    Merhaba
    Ben de sürekli uçuk çıkıyor. Fucidin diye bir krem var. Çok etkili herkese tavsiye ediyorum. Seyahate çıktığımda bu kremi yanımdan hiç ayırmam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim