Kemik iliği kaç saat kaynatılır?

Melike
30 Eylül 2018
Yorum Yok

Kemik iliği ve kemik suyu özellikle çocuklar ve kadınlar için çok faydalıdır. Kemik iliği ile beraber kaynatılan kemik çocuklarının gelişini boy uzaması ve bağışıklık sistemi için çok faydalıdır, kadınlar için kemik erimesine karşı koruyucudur eklemler için oldukça faydalıdır.  Kemik suyu  iliği ile beraber kaç saat kaynatılınca tam olarak faydası ortaya çıkar.

Kemik suyu ve ilik kaç saat kaynatılmalı?

Özellikle  cilt için gerekli olan kolajen suda erime özelliği düşük olan bir maddedir ortaya çıkması için uzun süre kaynaması gerekir. Asıl sağlam yapılmış bir kemik suyu soğuduktan sonra jöle haline gelir. Yani sertleşir. Koyun bacağında yüksek oranda vardır özellikle düdüklüde kaynatılıp soğutulan paça nerdeyse jöle kıvamına gelir. Kemik de bunu sağlamak biraz daha zaman alır.

Kemik kaynatmak oldukça basittir, bazı kasaplardan çok ucuza hatta ücretsiz bile satın alabilirsiniz dikkat etmeniz gereken şey mümkün olduğu kadar ince kesilmiş kemikler tercih edilmesi gerektiği böylece daha çok kemik yüzeyi suyla temas eder ve daha çok vitamin ortaya çıkar. Suya koyduğunuz kemikleri en az 4 saat kaynatılmalıdır. 4 saat size uzun bile gelebilir ama olması gereken mümkünse mükemmel bir kemik suyu için en uygunu 24 saattir.

Kemik suyu hasta  çocuklara  kemoterapi gören hastalar özellikle tevsiye edilir. Kemik suyu vücudu onarır, her türlü ameliyat yaralanma ve kırık sonrası kemik suyu doktorlar tarafından bile özellikle  önerilir.

Dondurulan kemik suyunun vitamin değeri kaybolur mu?

Dondurulan hiç bir şeyin vitamini değeri kaybolmaz kemik suyu da kaynatılıp soğutulduktan sonra dondurulup saklanabilir. Çorbalara bebek mamalarına yemeklere bu şekilde pratikçe katılabilir. Cilt maskesi olarak bile kemik ve ilik suyu kullanılabilir.

Bunu da seversin  Bebeğinizin İlk Arabası Mercedes Benz Marka Olsun!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim