Uno’dan Dondurulmuş Çörekler

Annekaz
15 Ocak 2009
2 YorumBiliyorsunuz Uno blog alemine girmiş ben de dahil olmak üzere pek çok kullanıcıya ekmek çeşitlerinden göndermiş fabrika gezileri kahvaltı toplantıları yapmıştı. Toplantı ve gezilere katılamasamda beni çok sevmiş olacaklarki eve dondurulmuş ürünlerinden gönderdiler :) Bizde kendisini çok sevdik ışık hızıyla çörekleri kruvasanları tükettik..

Uno’dan çok kibar bir bey kapımıza kadar getirdi paketleri, çocuklara evladım haftasonu yapayım pazar kahvaltı sofrası falan desemde geldiği gün pişirmek zorunda kaldım. (Okuldan gelince canavar gibi aç oluyorlar) Biraz alel acele olduğunu itiraf edeyim neredeyse fotoğraf bile çekemeyecektim hoş çektiklerim de ortada..

Bana dört çeşit ürün geldi. Üzümlü Çörek, Çikolatalı çörek, Uno Çıtkıt ve Tereyağlı kruvasan Kaan kruvasanları çok sevdi benim favorim Üzümlü çörek çikolatalıda çok güzel peynirliyi eşim çok sevdi..Kullanımına gelince buzluktan çıkardığınız çörekleri tepsiye dizip 15 20 dk oda ısısında bekletiyorsunuz sonra doğru fırına 180 derecede 15 20 dk pişiyor. Benim fırınım M.Ö olduğu için ısı ayarı her zaman sorun oldu o yüzden sanırım ilk aşamada ısı biraz yüksek geldi birde üzerinde yumurta sarısı sürün deniliyor. Ben pişirirken sürdüm ama çörekler milföyümsü hamurdan yapıldıkları için sürülmemesini tavsiye edebilirim. Kabarmasını çok az da olsa önleyebilir. Zaten yumurta sarısı daha güzel bir görünüm için bu çöreklerin ihtiyacı yok.Belki ufak bir aytıntı ama kapları da çok kullanışlı boşalan kapları atmadım buzdolabında yine kullanıyorum..İtiraf etmek gerekirse böyle minik hediyeler ve jestleri çok seviyorum, hoş kim sevmez :) Uno gibi firmaların artması dileğiyle..TEŞEKKÜRLER:)

Bunu da seversin  Dünyanın en rahat koltuğunu buldum
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. GeCe dedi ki:

    ben severim böyle pratik şeyleri ben de deneyeyim piyasaya çıktı mı acaba

  2. Yavru Kaz dedi ki:

    hehe tatları pek güzeldi mmmmmm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.