Mutlu evler Güzel kokular

Annekaz
29 Temmuz 2021
Yorum Yok

Bir evi yuva yapan nedir? Adeta bir mobilya mağazasından fırlamışcasına jilet gibi koltuklar halılar perdeler mi  yoksa el değmemiş gibi görünen mermer banyolar mı? Evi, ev yapan yaşanmışlıklardır, çoğu zaman kahkahalar, bazen göz yaşı, sehpaya çarpan küçük ayak parmağının acısı,  uzun sabah kahvaltılarında çay kaşığı seslerinin birbirine karışmasıdır.

Güzel kokular güzel hatıralar

Amerika’da ev satmaya çalışan emlakçıların güzel bir hilesi vardır. Eşyalı olarak satılan evlerde,  müşteriler eve gelmeden önce kurabiye pişirilir, ya da mum  yakılır, ama öyle sıradan mumlar değil kahve , vanilya da tarçın kokulu mumlar. Evi gezen alıcılar  evin mali değeri, semti, ev dekorasyonu gibi önemli detaylarla ilgilenirken aldıkları koku ile de çocukluklarına mutlu anlarına dönüp hipnotize olurlar. Beyin aldığı koku ile mutlu hatıraları birleştirir ve ortam daha sıcak daha tanıdık gelir o yüzden ev alırken kokulara dikkat :)

Sıcak ve romantik ev dekorasyonu

Hepimizin inceliklere ihtiyacı var akşam eve geldiğimizde yumuşacık koltuklara gömülüp en sevdiğimiz diziyi izlerken en sevdiğimiz omuzda uyuklamak gibi mesela  gönül işlerinize karışamam ama size romantik sıcacık ev dekorasyonu hakkında bir kaç ip ucu verebilirim.

English Home Bloom Kadife Dolgulu Kırlent

KIRLENTLER: Renkli, sevimli hatta el yapımı bir kaç kırlent en gri en sıradan koltukları bile sıcak samimi bir oturma odası  haline getirebilir.

CANLI ÇİÇEKLER: Şık bir vazo içerisinde taze çiçekler kendinize verdiğiniz özeni gösterir. İlla birisinin size çiçek göndermesini  beklemeyin papatyalar bile eve nasıl bir enerji veriyor inanamazsınız. Eğer sürekli canlı çiçekler almak zor geliyorsa English Home’da hem harika vazolar hem de gerçek gibi yapay çiçekler var.

MUMLAR: Hayatımıza giren  ekstra ışığın hiç zararı olur mu? Üstelik etrafa güzel kokular yayan bir mum,  sizi hem stresten hem de evinizi kötü kokulardan arındıracaktır. Kocaman vanilya kokulu mumlar favorim.

Bunu da seversin  Hayallerdeki mutfak

HASIR OBJELER: Örgü sepetler, hasır çantalar, nilüfer sapı ile örülmüş doğal servisler ya da şık tepsiler doğal malzemeler ile örülmüş hasır olan her şey eve sıcak ve romantik bir hava katar. İster yemek yerken tabağınızın altında kullanın, ister banyoda havlularınızı içine koyun her mekana hasır sıcaklık katar. Benim en sevdiğim kullanım alanı ise sehpa üzerinde hasır tepsi içine mumları bardak altlıklarını toparlıyor e şık da duruyor.

Böyle küçük ama  önemli detaylar  hayatımızın tadı tuzu, mabedimiz olan evimizi bizi mutlu , huzurlu ve  rahat ettirecek şekilde tasarlamalıyız. Akşam eve dönüp ayaklarımızı uzatırken sadece bedenimiz değil ruhumuz da dinlenmeli. Hem de her odada..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim