Vişne Zamanı-Daha reçel olmadı mı?

Annekaz
28 Temmuz 2008
1 Yorum

Kirazı daha çok sevdiğim aşikar ama vişneninde reçeli ve hoşafı muhteşem olur.6 kilo vişnenin 3 kilosunu ayıklayıp yıkayıp dondurucuya attım hoşaf ve kışın taze çiğ tüketim için..3 kilosunu da reçel yaptım ..pek güzel oldu..bu arada çilek reçelini yaparkende kışın yeriz diye demiştim ama bitti bu da öyle olmasa bari..

Annemin yaşlıca bir komşusu anlatırdı ..yokluk zamanı kışada hazırlık yapılıyor anne reçel yapmış kavanozlara koymuş çocuk da anne biraz yiyelim demiş anne de oğluna oğlum onlar olmadı turşu gibi bir kaç ay kavanozda beklemesi lazım demiş e tabi çocuk inanmış askere gitmiş gelmiş evdeki misafirlerin yanında anne reçel daha olmadı mı deyince acı gerçeği öğrenmiş..=D Ben de bizim çocuklara acaba böyle bir yalan mı uydursam..

Bunu da seversin  Mor pırıltılı göz makyajı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Cocukla Cocuk dedi ki:

    vişne reçelini çok severim hele ki çekirdekleri ayıklanmışsa bayılırım o yüzden hiç üşenmem kilolarca vişneyi ayıklarım..senin de eline sağlık afiyetle yiyin inşallah :)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim