Çocuklarına tapan anneler babalar

Annekaz
6 Ekim 2015
Yorum Yok

Bu yazıdan biraz rahatsız olabilirsiniz çocuklarına aşırı düşkün dünyadaki tek çocuk kendilerinin gibi davranan anne babalardan bahsediyorum. Abartılı doğum günleri, abartılı sünnet düğünleri abartılı kıyafetler her anı ile sosyal medyada olan annelerinin bir taneleri bu abartıyı hayatlarının geri kalanında bulabilecekler mi acaba?

2 yaşındaki çocuğa bir doğum günü yapılıyor sanırsınız şehzade ya da prenses! Bütçeyi zorlayarak yapılan partilerde yok, yok! Yahu daha çocuk iki yaşında, bunların hiç birisinin farkında değil. Kabul edin bu doğum günü partisi sizin için. Kendi yapamadığınız doğum günleri için facebook için instagram için eş dost için. Bu şekilde her sene bu tür partileri tekrar ettirdiğinizi düşünün bu şekilde de bir yaşam tarzını benimsediğinizi… Çocuğunuzun önüne getirdiğiniz tabaklar hep şekilli özenle süslenmiş olduklarını düşünün, hep sipariş verip diktirdiğiniz kıyafetler giydiğini taşlarla kaplanmış ayakkabılar kullandığınızı düşünün sen bir tanesin senin eşin benzerin yok diye diye büyüttüğünüz çocuğu düşünün evet sizin için eşi benzeri olmayan çocuk toplum için kendini ispatlayana kadar sıradan biridir. Bir de çocuk bunu fark etmezse ergenlik ve yetişkinlikte mutsuz olan siz ve çocuğunuz olur.

Sünnet düğünlerine girmesem olmaz uzmanlar 2 yaşına kadar sünneti öneriyor olmadı 7 yaşından sonra sünneti anlayacak çağa kadar gelmesini. 2 yaşındaki çocuğun sünnetinde kraliçe tacı takan anne gördüm ben. Padişah doğurdun da haberimiz mi yok? sünnet kıyafeti çocuklar için vardı şimdi anneler için var böyle bir sektör gelişmiş.. o kadar abartılıyor ki çocuklara sade yaşamın kötü olduğu tüketimin muhteşem bir şey olduğunu zannediyor. Aile arasındaki kutlamalar fakirlere göre biz fakir miyiz diyen anne gördüm ben. Çocuklara da yazık. Annelik babalık çocukları hayata hazırlamaktır, onlar oyuncak bebekler değil sadece okulda verilen eğitim yetmeyecek ailenin örnek olması lazım aileden görmesi lazım. Aileden görmemişler için hayat zor.. benden demesi

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim