Vize Başvuru İşlemleri nasıl yapılır? Ankara Vize başvurusu

Annekaz
22 Haziran 2019
Yorum Yok

Öncelikle Vize nedir ? Vize, bir ülkenin dış temsilcilikleri veya sınır makamları bulunan yetkili makamlarınca ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna verdiği belge veya kayıttır.

Vizeyi Nerden Alabiliriz ?

*Vizeler, seyahat edilecek devletin
*Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden;
*Konsolosluğundan alınır.
* Bazı ülkeler, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebilmektedirler.

*Vize Alınırken istenilen belgeler ülkelere göre farklılık istemektedir.

*Vize başvurularında önce mutlaka pasaportunuzu almalısınız. Pasaportunuz süresi önemlidir. Pasaport sürenizin en az 1 yıl olması gerekmektedir.Seyahat Edeceğiniz ülkeler vize işlemlerinde pasaport sürenizi dikkate almaktadırlar.

*Ekonomik durumunuz ilgili evraklarınızın tam olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Evraklarınızın tam olması vize verilmesi konusunda olumlu etki sağlamaktadır.

Seyahat Acenteleri sizin adınıza birçok ülkeye vize başvurusu yapmaya yetkilidir.Vize başvurusu yaptıracağınız firmaların mutlaka Türsab belgelerinizi kontrol etmelisiniz.

*Vize başvurularında bir çok ülke Seyahat sağlık sigortası istemektedir.Yurtdışında başınıza gelebilecek herhangi olumsuz sağlık durumuna karşı tedbir almanızda fayda bulunmaktadır.

Tüm dünya ülkesi vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren Vize Türkiye; Egtur Seyahat Acentesi Türsab Belgesi sahiptir. VizeTürkiye başvuru aşamalarında size yardımcı olmaktadır. Evrak kontrolü ve seyahat için gerekli olan uçak bileti ve otel rezervasyonu konularında hizmet vermektedir. Acente belgeleri eksik vermeleri halinde bile vize verilmesini size garanti veremezler.Vize verilmemesi durumunda vize bölümlerine verilen ücretler iade edilmez. Konsosluklar başvuran kişilerden ek evrak talep etme ve başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir.

Vize Türkiye Ankara vize  başvuru  seyahat etmek istediğiniz ülkenin vize şartlarına uygun olarak hazırlamaktadırlar. Bazı ülkeler şahsi müracat istemektedir. Bazı ülkelerde gelmenize gerek yoktur. durumlarda hazırladığınız şahsi evrakları kargo ile ofis adreslerine ulaştırmanız yeterlidir. Amerika vizesi ,İngiltere vizesi ve bazı Shengen vizesi işlemlerinde şahsi müracat ve parmak izi istenmektedir. Shengen ülkelerinde daha önce 2 yıl içerisinde parmak izin verdiyseniz sizin adınıza firmamız başvuruda bulunmaktadır. Bunun için evraklarınız kargo ile tarafımıza göndermeniz yeterlidir. Danışmanlık hizmeti veren personelimiz size vize başvuru evraklarını ve vize ücretleri konusunda e-posta ile bilgilendirme yapacaklardır.

Bunu da seversin  Baklava yufkasından börek - patatesli kıymalı börek

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim