Yama artık moda – En güzel kıyafet yaması modelleri

Annekaz
15 Kasım 2022
Yorum Yok

Tüketim çılgınlığınıza  dur demeye karar verirseniz nereden başlarsınız? Sanıyorum itibardan tasarruf olmaz deyip kıyafet almayı devam ediyoruz. Mobilyalar halılar elektronik eşyaları uzun süre kullanmaya özen gösterirken, neden sürekli kıyafet alıyoruz.

Sadece  bir kot pantolon için 2 bin 500 ile 10 bin litre  arası su harcanıyor gerisini siz düşünün. Peki kot pantolon eskiyip yırtıldığı zaman tamir etmenin bedeli ne?

Yeni kıyafetleri , çantaları ayakkabılar herkes sever. Fakat dünya hayatı çok kısa. Nüfusumuz 8 milyarı geçti.  Önünde sonunda tasarrufa yöneleceğiz. Torunlarımıza daha yaşanır bir dünya bırakmak için mantıklı geri dönüşümleri sürdürmeliyiz.

YAMA YAP DÜNYAYI KURTAR

Geri dönüşüm bildiğiniz kadar masum değil. Kağıt dönüşümü için binlerce litre su elektrik harcanıyor. Mesele dönüşebilen şeyleri mümkün olduğu kadar almamak, olan şeyleri de tamir edip gittiği yere kadar kullanmak.

Mesela  kot pantolonlar oldukça sağlamdır. Yırtılabilir ama yamanırsa tamir edilirse yıllarca giyilebilir. Eskiden yama için fakir düzenlemesi denebilirdi  şimdi çevreci deniyor. Tabi bu tür yargılara karşıyız. Belki çok moda diye yamalı bir pantolon aldınız, çevrecilikle alakanız yok, ya d aparanız olmadığı için patolonu yamadınız yine çevrecilikle alakası yok ama olsun iyi bir şey yapmış.

Artık yamalı kıyafetlerle dolaşmayı normalleştirmeli, mahalle terzisine sahip çıkmalı, ve yama yapmayı kıyafet tamirini bir an önce öğrenmelisiniz.

Hem kıyafet tasarımı yaparken kendinizi geliştirebilir ve ürünlerinizi yüksek fiyatlara bile satabilirsiniz. Emin olun bu tür özgün ve eşsiz tasarımlara hayran pek çok stil sahibi kadın ve erkek var.

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim