Yazlık kolay elbise dikimi – kalıbı

Annekaz
13 Şubat 2014
Yorum Yok

Bu elbise için 5 dakikada dikilir demişler hakikaten çok kısa sürede dikilebilecek bir elbise özellikle yaz tatilinde mayonun üzerine giymek ya da sokakta dolaşmak için süper bir elbise modeli. Yazın tatilde böyle elbiseler çok aranıyor tiril tiril kumaşlı kendi diktiğiniz elbisenin keyfi de bir başka olur herhalde..

yazlık kolay elbiseÖnce boyunuza göre kumaş almanız gerek empirme, ince penye ya da ince pamuklu kumaş olabilir size kalmış.. boyunuza göre iki katı kumaş alın mesela 1 50 boyundaysanız 3 metre kumaş lazım ya da çift en kumaşsa gerek kalmayabilir.. onu önceden ayarlayın.

Standart en ölçüsü en olarak 74 cm. Fotoğrafta görüldüğü gibi kumaşı boydan ikiye katlayın, bir kezde enden ikiye katlayar ortasını bir sabunla çizerek işaretleyin ve elinize cetveli alın . Orta çizgisinden iki kenardan 5 er cm ölçerek çizin bu radaki 10 cm lik alan boyun için lazım. Kenarlarında 5 er cm lik omuz kesimi için yer bırakıp 20 cm lik  kol dekoltesi için kesim yapın ve 7 santimlik kol ağzı yerini bırakın. ve 4. fotoğrafta kırmızı yerler dışında her yerini dikin. Beli için istediğiniz bir kemer kullanabilirsiniz..

burada verilen ölçiüer standart kendi bedeninize göre dar ya da bol olarak ayarlayabilirsiniz..

resim açıklaması

1: Kumaş katlanıp ölçüler alınıyor ve kesilecek yerler ayarlanıyor.

2: Kalın çizgiler yerler dışındaki tireli çizgili ile işaretli olan yerler kesiliyor

3: Kırmızı işaretli yerler dikiliyor. Yırtmaca dikkat istemezseniz yırtmaç yerini de dikebilirsiniz..

4: Kumaşın dikilmemesi gereken yerlerini gösteriyor..

Alacağınız kumaşa göre en kısımı değişebilir çift en bir kumaş aldıysanız ve bedeniniz standartsa dikmek için enine katlamak yetebilir. buradaki ölçülere takılı kalmadan kendi ölçülerinizi oluşturabbilirsiniz..

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.