Yüzey temizleme mendillerini bir de böyle kullanın!

Annekaz
10 Kasım 2023
Yorum Yok

Yüzey temizleme mendilleri hayatımıza girdiğinden beri  pek çok yerde kullandık. Banyoda, mutfakta camda kapıda peki Yüzey temizleme mendillerini farklı açılardan kullanmak aklınıza geldi mi?

Yüzey temizleme mendillerini çamaşır suyu ekleyin

Çamaşır suyu bayıldığımız bir temizlik ürünü değil ama kabul edelim çok etkili. Tuvalette yerlerde çok sık kullanılıyor. Evde bol bol Yüzey temizleme mendiliniz var ama çamaşır sulu olan yoksa  kolayca yapabilirsiniz.

Yüzey temizleme mendilinin içine suyla karıştırdığınız çamaşır suyunu koyun. Hepsi bu! Özellikle banyolarda, kapı pencere PVC lerde beyazlığa temizliğe şaşıracaksınız.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Anne Kaz (@anneekaz)’in paylaştığı bir gönderi

Çamaşır Makinesine atın!

Evet yukarıdaki tarifle hazırlanan ıslak mendilleri beyazlarla, normal temizleme mendilini renkli çamaşırlarla beraber yıkayın. Hem renk koruyucu mendil, hem de beyazlatma özelliği olan mendil olarak kullanabilirsiniz.

Kurutma makinesinde kullanın

Yüzey temizleme mendilinin üzerine en sevdiğiniz yumuşatıcıdan biraz dökün ve kurutma makinesine diğer çamaşırlarla beraber atın. Çamaşırlar yumuşacık olacaktır.

Küçük Süpürgenizin filtresine sarın

Küçük bir süpürgeniz varsa ve ucuz bir şeyse büyük ihtimal toz torbası da vardır. O toz torbasının etrafına saracağınız bir adet temizleme mendili inanın süpürgenizin performansını artıracaktır. Ayrıca filtreniz de çok daha temiz olacaktır.

Halınızı silin!

Evet yüzey temizleme mendili ile halınıza parlatabilirsiniz. İster bir mopun ucuna bağlayın, isterseniz elinizle silin ama her iki durumda da halılar ışıldayacaktır.

Saçları yatıştırın!

Evet bu biraz tuhaf gelebilir ama elektriklenen ya da kabaran kıvırcık saçları saç derisine yaklaştırmadan silin. Tutam tutam da mendille silebilirsiniz. Bu saçları yatıştırıp tutam tutam kıvırcığı sabitleyecektir. Akşam yıkamadan yatmayın.

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim