En çılgın diyet hangisi

Annekaz
15 Nisan 2014
Yorum Yok

Bu zamana kadar çok acayip diyetler gördük duyduk, tabi bize göre çılgınca yapanlar delicesine kilo vermek isteyenlerdi normal yollardan kilo vermeyi deneyip başarısızlığa düşenler acayip diyetlere kilo vermeye çalışıyorlar. Benim uyguladığım Dukan  express diyeti de pek çok insana çılgınca geliyor sizce 20 milyon kişi çılgın mı? Beki kilo vermek için tenya – bağırsak paraziti yutanlar çılgın değil mi?

Tamam diyetlere haksızlık yapmayalım kilo vermek için şöyle biraz tuhaf diyetlere bakalım ya Kereviz diyeti Enginar diyeti off Lahana çorbası diyeti, Soğan suyu diyet.. bunlar hem kulağa hem de mideye iyi gelmeyen diyetler belki bir haftada 4-5 kilo verirsiniz ama sonraki ay 7-8 kilo alarak devam edersiniz.. Diyet dünyası acımasız en korkunç olanı ise Tenya diyeti

TENYA NEDİR

Tenya bağırsakta- midede yaşayan kurtlar bir çeşit parazit Afrika ülkelerinde sağlıksız su içilen ülkelerde çok sık görülür. Sadece Afrika’da değil gelişmiş ülkelerde bile parazit tenya sorunları görülebilir. Mideye yapışır ne yerseniz yiyin o da yediklerinize ortak olur asla kilo alamaz hatta ölümcül derecede kilo verebilirsiniz. Tenya sadece midede kalmaz güçlendikçe diğer sıvılar organların hareketleri ve kan yoluyla beyine bile gidebilir.

tapeworm-weight-loss-1

Mideden çıkarılan bir tenya

Eskiden özellikle yurt dışında kilo vermek isteyen sahne sanatçıları gibi göz önünde olan kadınlar özel olarak tenyalı su içerler zayıfladıktan sonra tedavi olurlardı. Hatta ünlü bir kadın soprano  bu tenyalar yüzünden hayatını kaybetmişti.

Daha sonra tenya hapları ve suları yasaklandı ki bu çok doğru bir karar.. Kilo vermek uğruna midenizde metrelerce boyuta gelebilecek bir canlı ile yaşamak ne kadar akıllıca. Kilo vermek uğruna çılgınca şeyler yaptığımız doğru bazen sağlığımızı bile tehlikeye atabiliyoruz ama bu kadarı gerçekten çılgın.. İşte o zamanlardan kalma bir tenya diyeti reklamı..

Bunu da seversin  Su tüketimini artırmak zayıflamaya yardımcı olur mu?

1181560_f520

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim