Diyet yaparak kilo vermek mümkün mü?

Annekaz
27 Aralık 2019
Yorum Yok

Diyet yaparak kilo vemek mümkün mü sorusuna verilebilecek en güzel cevap “inanıyorsa evet” tir. Evet diyet yaparak kilo vereceğimize önce inanmamız gerekiyor.

Diyet yaparak kilo verenlere örnek çok. Ama sorun kilo vermek değilde kiloları verdikten sonra hızla geri alınmasına nasıl çare bulacağız. Çünkü diyet yaparken ailenizle, arkadaşlarınızla oturduğunuzda herkesin tadını çıkararak yemesi sizinse onları izlemeniz ve sadece yutkunmanız bir yerlerde adaletsizliği gösteriyor.

“Yemek yiyorum ama ben kilo almam” diyenlerle aynı havayı bile teneffüs etmek istemiyorum kimi zaman. Bu yüzden az yemek tüketip, daha az abur-cuburla  hayatımı biraz daha disipline etmek istiyorum.

Diyet yaparak kilo verenler güzelleşiyor

Diyet yapanlarda ki müthiş değişim bizim için ilham kaynağı olabilir. Ben diyet yapıyorum ama vermem gereken kilolar belki en fazla 8-10 kilo. Bu kiloları vermem için günlük en az bir saat ya da daha fazla yürümem gerekiyor. 2,5 litrenin altında su tüketmem gerekiyor. Bunun dışında kontrollü yeme dürtüsünü frenledim mi azar azar da olsa kilo vereceğimi düşünüyorum.

Psikolojik olarak mide küçültme ameliyatı olduğuna inandırılan kişi süper kilo vermiş. Az yiyerek bizlerde midemizi küçültüm sonrasında kontrolü ele alabiliriz.Ama daha fazla kiloları olanlar içinse sabır ve başarı diliyorum. Bu biraz olsun  ilham verecek fotoğrafları da buraya bırakıyorum..

Bunu da seversin  Vissmate Beyaz Sabun kokulu yüzey temizleyici
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim