10 Marifet önerisi

Annekaz
4 Şubat 2009
13 Yorum


10 marifette son günlerde konuların akış hızı baş döndürücü sanıyorum konu birikiminden dolayı 1 hafta konu alımını da durdurmuşlar.

10 marifete üye olduğum zaman başka sitelerden bir kaç konu ekledim sonra kendim bir şeyler yaptım. Onları siteme ekleyip 10 marifette yayınladım..Bu makbuldur mantıklıdır da fakat benden ya da bir başka siteden (craftzine) devamlı takip edip link almak pek makbul olmasa gerek.Ben bir konu ekleyeceğim zaman acaba bu craftzine de daha önce yayınlandı mı diye dönüp bakıyorum. Çünkü biliyorumki craftzine de bulduğunu yapıştırıyor diyorlar, dediler.

Benim çalışma düzenimde bir hayatta malesef çok fazla üretim mümkün değil gönlüm örgülerde dantellerde boyamalarda kalsa da yapamıyorum çünkü çalışıyorum işim internette takdir edersinizki internette çalışırken de hobilerimi gezmek görmek yayınlamak en doğal hakkım.

Anne Kaz’da böyle ortaya çıktı zaten. Kimseden bir şey çalmamaya özen gösteriyorum hatta bir çok yabancı yayıncı dönüp teşekkür ediyor yeni konu eklediği zaman mail atıp haber veriyor. Bu çok güzel…

10marifette kendi yayınladığım işleri linkleri çok sık görür oldum hatta bir ara ard arda ekleniyordu hatta benden alıp kendi sitesine koyup onmarifette yayınlayıp kendi bloguna link verenler de oldu.

Kimseye yapmayın etmeyin demeye ne vaktim ne de gücüm var, 10 marifet muhteşem bir site böyle bir kominetenin daha örneği yok . Bildirgecin‘de yok ama bildirgecin çok sıkı kuralları var bir haber yayınlayacaksanız Türkçe bir yayında daha önce yayınlanmaması gerek özel olacak ilginç olacak vs vs.. olmazsa ya yayınlanmaz yada arka sayfalarda öylesine yayınlanır..10 marifette öyle olsun ya da sadece kişinin kendi yaptığı işleri yayınlansın, ya da her zımbırtı yayınlanmasın…Ayh sen de çok biliyosun diyenlerde olabilir tabi :) aha burası da benim çöplüğüm 10 marifet değil :))

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (13)
 1. GeCe dedi ki:

  bu arada bir önceki yorumumda yanılmışım sanırım ana sayfaya link vermiş olmalı bu arada düşünmüyor değilim sen de emaille başkalarının ürünlerini yayınlasan gerçi büyük yük olacaktır herkes talep eder ama çok tutacağına eminim

 2. lemanice dedi ki:

  10 marifet sayfasını gezdim çok şirin şeyler yapılmış gerçekten.aslında seviyorum böyle şeyleri ama vakit neredeeee.

 3. embir dedi ki:

  Haklısın annekaz, daha önceki olayı da hatırlıyorum, kim olduğunu da. Geçen bende bir iki tane senin çalışmanı 10marifette görünce sanırım senden izin alıp yayınladılar diye düşündüm ama değilmiş. Bu aralar 10marifet çok hızlı ki ben de çok yazı gönderenlerdendim bu aralar genelde sadece kendi yaptıklarımı gönderiyorum.

  Ne desen haklısın.

 4. melike dedi ki:

  afedersiniz çok merak ettim ne iş yapıyorsunuz işim internet deyince sormak istedim umarım bir densizlik yapmamışım

 5. Anne Kaz dedi ki:

  sabah 9 akşam 7 internetin başında çok güzel bir işim var o kadar söyleyim :)

 6. orguknit Melisa dedi ki:

  Çok haklısın arkadaşım.
  Emeğe saygı duymalı ve kolaya
  kaçmamalı.Dediğiniz gibi kişinin sadece kendi yaptıkları yayınlansa
  çok doğru olacak.
  Üzmeyin kendinizi sizin emeğinizin değerini anlayan da çoktur bence.
  Sevgilerimi yolluyorum.

 7. Ayça dedi ki:

  Anne kaz, kesinlikle katılıyorum. 10marifet’te kurallar çok sıkı değil. Halbuki bu kadar bilgi akışının olduğu, böylesine takip edilen bir platformda daha sıkı bir kontrol gerek diye düşünüyorum…

 8. cantaci dedi ki:

  kesinlikle haklısın annekaz.eğer sorun benim http://www.10marifet.org/yazi/on-marifetin-de-magazin-bulteni#yorum-77059 bu yazımsa linki hemen silebilirim.

 9. Anne Kaz dedi ki:

  ayh yok olur mu öyle şey bilakis çok mutlu oldum. Ne zamandır yazmak istediğim bir yazıydı denk geldi sadece, yoksa çok mutlu oldum yazılanları görünce..:)

 10. cantaci dedi ki:

  :)))bi an üstüme alındım ne biliyim:)))

 11. er1403 dedi ki:

  Şimdi, olayın üzerinden o kadar uzun zaman geçmiş ki yazmak abes olacak ama dayanamadım. 10 marifet yöneticilerine defalarca yazmış olmama rağmen sistemi gayet güzel işlediğini, yazıları denetlediklerini ancak bazılarının gözden kaçmış olduğunu bundan sonra daha dikkatli inceleyeceklerini yazan cevaplar aldım. Ne yazık ki mesajların hepsi birbirinin aynıydı. Demek ki şikayet çok fazla ve bunlara cevaben bir kalıp oluşturulmuş. Fakat her defasında daha da rahatsız edici boyutlarda olmaya başladı kopyala-yapıştır-çal-yayınla vs. olayları. Hatta bu konuda 10 marifette olayın cılkını çıkarmış insanlarla gereksiz olduğunu bile bile tartıştım ve ne yazık ki biz burdan para kazanıyoruz ile başlayan cümleler ve mahalle ağzı çirkefliklerle sindirilmeye çalışıldı. ve üzülerek gördüm ki birkaç tanesi değil de %95 kullanıcı bunu yapıyor, hepsi birbirini savunuyor. Ben de artık yazmıyorum kaldı ki çok fazla da yazmamıştım. Sadece kendi yaptığım yayınlamaya değer gördüğüm 3-5 şey işte.
  Bu upuzuuun yorumu neden yazdım? Benimle aynı şeyleri düşünen birinin olması çok mutlu etti beni.
  Not: Son 1 haftadır falan sanırım en başından bu yana yazdığınız tüm yazıları okuyorum. Sizin gibi bir blogcu olması beni inanılmaz mutlu etti. Çalmayan, tek konuya saplanıp kalmayan, önce cebim demeyen, sanal alemin de etik kurallarını bilen ve buna saygı duyan, modern görüşlü ama özüne sahip çıkan, samimi, elit…. hepsi bir arada yani :) Çok fazla blog gezerim ama çok yorum bırakamam. Umarım sadece buraya yazmaış olmamı mazur görürsünüz.
  Son olarak bence önümüzdeki 10 yılın blog ödüllerini şimdiden Annekaz haketmiş durumda.
  Her gününüz bir öncekinde güzel geçsin. Sevgilrimle…

 12. Anne Kaz dedi ki:

  Çok teşekkür ederim Emel son günlerde yine bir artış var, ben burada yayınlanan linkleri uzun zaman harcayarak buluyor ve yayınlıyorum. Fakat sağolsun beni takip eden bazı onmarifetçiler sektirmeden ekliyor. Fakat ben orada yayınlanan konulrı hatta siteleri kullanmamaya çalışıyorum kendileride eminim bunun farkında her neyse umarım bildirgeç'deki kurallar 10 marifettede geçerli olur.

 13. tuba dedi ki:

  1000 kere haklısın.ben de kendi ürettigim 10 senelik öğretmenlik birikimimi paylaşıyorum . bazen kendimizi harcıyormuşuz gibi geliyor.nedersin.emegi yapan el gören göz aklkan terimiz bilir.taklit edenler ne bilsin ! http://www.cocukken.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim