Özel etki alanından blogspota geçiş

Annekaz
18 Haziran 2010
4 Yorum

Maille telefonla o kadar çok soru soruldu ki dns işe yaramayanlar yarasa da başka sitelere giremeyenler dns ayarlarını yanlış yapıp interneti tümden iptal olanlar. Sorunlar buradan çözülecek gibi değil. Ben de blogspota geçtim. Aslında sorunun olduğu sabah blog spota geçmiş facebook sayfamdan da yazmıştım. Fakat sorunun bir kaç saate düzeltip indeksleme açısından yeni blogspotta sorun çıkaracağını düşündüğümden ki hala öyle düşünüyorum pek uygun görmemiştim ama sanıyorum sorun bir süre daha devam edecek.

Siz de özel etki alanınızı tekrar blogspota yukarıda olduğu gibi yönlendirebilirsiniz. Özel etki alanınız kaybolmaz ve tekrar çabucak alanınıza dönüş yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Not: Bu sadece ulaşılabilirlik açısından yapılabilecek en basit ve uygun yöntem fakat büyük bir değişiklik yani siz yıllardır   www.siteadı.com dan yayın  yaparken www.siteadı.blogspot.com’a geçiş yaptığınızda neredeyse her şeye sıfırdan başlamış sayılırsınız. Blogspot www.siteadı.com//2010/06/ornek-yazilmis-konu.html adresinden yayınlanmış bir konuyu www.siteadı.blogspot.com//2010/06/ornek-yazilmis-konu.html’a çevireceğini garanti etmiyor yeni yayınlanan konular blogspot uzantılı olarak görünür fakat eski konuları çevirse bile bu bir haftadan 3 aya kadar sürebilir. Ben sorunu hostumda değişiklik yaparak çözdüm. Yani www.www.annekaz.com dan yayın yapmak yerine hostta değişiklik yaparak www.annekaz.com yani neredeyse 5 yıldır yayın yaptığım adresimden vazgeçmedim. Bu sorun devam ederse blogspottan alan adına geçenlerin sıkıntıları daha da büyüyecektir önce indeksi toparlamak sonra blogspotun bilinirliğini artırmak cabası rss yayınları içind e  blogspotta ayarlama yapmak gerek zaten blogspot fotoğrafları otomatik olarak webpicasa ya atıyordu o da engellendi bu durumda fotoğraflar da görünmüyor bunun çözümü de fotoğrafı bir yere yükleyip flickr imageshack photo bucket gibi sağ klik url alıp siteye bu fomatta eklemek gerekiyor. Fotoğrafı ekleyince bağlantıyı düzenle deyip url kısmına kendi linkinizi yazın durup durup devamlı başka sitelere link vermemiş olursunuz. 

Şimdilik diyeceklerim bunlar benim çözümüm biraz karışık ve tehlikeli yapayım derken kökten siteden olabilirsiniz hem yarın bir gün sorun düzelir sonra tekrar dönüşü zor olur sorumluluk almak istemiyorum.

Bunu da seversin  El yapımı kumaş oyuncaklar

Not: Blogspottan özel etki alanına geçiş diye yazı yazdım da böylesi bir yazı yazacağım hiç aklıma gelmezdi. :)

İlk yayınlanış tarihi: 16 Haziran 2010 Düzenleme: 18 Haziran 2010

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Saglıklımutfak dedi ki:

  Oh nihayet. Açamadığımdan hiç bir yazını okuyamadım ki. Şükürler olsun

 2. RENKLİ TASARIMLAR dedi ki:

  Sevgili Annekaz, bilgiler için çok teşekkürler. İnternette sorunun çözümüne dair bilgi aradığımda ilk senin sayfalarına ulaşabildim.:)
  Yalnız sorunum hâlâ devam ediyor; blogspot'a geçiş yapmama rağmen, eski adresimi tıklayanları blogspot adresime yönlendirmiyor. Belki eksik anlamışımdır diye tekrar sormak istedim, verebileceğiniz başka bir detay var mı? Siz nasıl sorunsuz çalıştırabildiniz?
  Teşekkürler,
  Sema Aksu Meydancı

 3. leyya-craftmania dedi ki:

  en iyisini yapmışsın sevgili anne kaz:)

 4. ruya dedi ki:

  merhaba
  blogunuzu yeni keşfetti. ama o kadar çok şey var ki, oooo oku oku bitmez :) hem bu guzel blogunuzhem de odulunuz için sizi tebrik ederim.
  birsey sormak istiyordum. blogları google'a yazıp aratarak bulabiliyorum. fakat kendim yeni açtığım blogumu, arama sonuzu gostermiyor.
  umarım karışık degildir.
  sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim