18 yaş çok erken! Yetiştirme yurtlarında durum ne?

Annekaz
24 Şubat 2016
Yorum Yok

Yetiştirme yurtlarında büyüyen çocukların bakım şartları artık eskisi gibi değil iyileştirilen şartlarda çocuklar bakılıyor ama 18 yaşlarına geldiklerinde yurttan ayrılmak zorunda kalıyorlar çoğu daha lise mezunu bile olamadan giriyor 18 yaşında. Geçenlerde kızım 18 yaşına girdi, o şanslı annesi babası sevenleri ve koca bir ailesi var. Gözlerimin önüne geliyor böyle narin daha hayatta öğrenmesi gereken çok şey olan bir kız nereye gidebilir?

Yetiştirme yurtlarında kalan çocuklar ailesi olmadıkları için oradalar zaten 18 yaşındaki bir çocuk hayata nasıl hazır olur? Nasıl kendi geleceğini kurar kadın ve ya erkek daha karakteri, eğitimi oturmamış en deli çağlarında çocuklar nasıl sokağa bırakılır?

#18yaşçokerken diyor ve bu blogu okuyan herkesi imza kampanyasına davet ediyorum. 18 yaşındaki bir çocuk karşısına çıkan zorluklara mücadele edemez, kolay yanlışa düşer, kolay hataya yapar ki bu gayet doğaldır. Üniversite okuyan öğrencilerin en fazla 24 yaşına kadar okumayan öğrenciler ise bir sanat – meslek edinene kadar yetiştirme değil ama ikinci bir koruma bakım evinde kalması taraftarıyım.

Avrupa’da 18 yaşından sonra öğrenciler ya da kursiyerler 24 yaşına kadar devlet korumasında kalmaya devam ediyor. Hem hayata psikolojik olarak hazırlanırken maddi olarak da ayakta durabilen kendine güvenen bireyler yetiştiriliyor. Siz de buradaki imza kampanyasına katılın gençlerimize destek olun.

18yaşçokerken

 

Bunu da seversin  Bebeklere İngilizce nasıl öğretilir?
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim