Mikrodalgada 4 dakikada cheese kek

Annekaz
3 Mart 2011
1 Yorum

Tamam  tamam biliyorum bu nasıl cheese kek diyeceksiniz, mikrodalgada olunca biraz böyle oluyor ama tadı çok güzeldi. Cheese kek tabanı genelde bisküvi kırığında olur benimki hazır pasta tabanı, biraz tiramusuyu da andırıyor ama kahve yok içinde. Mikrodalgada yapılabilecek tatlılar arasına bir bir tanesi daha eklendi. yapımı da pişmesi de çok kolay

Hazır pasta tabanı büyüklüğüne uygun cam ya da porselen bir kaba alınır. Bir bardak ılık suya 2 kaşık kakao, 1 kaşık şeker atılır ve kek bununla ıslatılır. Bu karışım kahve ya da sütle de olur.  Yarım paket lor, ya da labne peyniri 1 yumurta, 3 kaşık şeker 3 kaşık un 1 kaşık yumuşak margarin atılıp iyice çırpılır. İçine limon rendesi vs  de koyabilirsiniz. Islatılmış kekin üzerine yayılıp 4 dakika yüksek ayarda pişirilir..Soğuyunca dilim dilim yenilir. Blog azabı çektiğimiz şu günlerde ıslatılan kekin üzerine çikolata rendelenirse acayip teselli olur..

Bunu da seversin  Flüt üstünde nota gösterimi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. fatos dedi ki:

    bu kısacık zamanlı tarifleri bir türlü deneyemedim ama bayılıyorum okumaya..vakit nakittire katılıyorum :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim