Yağ satarım Bal satarım..

Annekaz
12 Haziran 2010
Yorum Yok
 Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları bu sene ilk defa gerçekleştirilen " Geleneksel çocuk oyunları" festivalinde hatırlandı hatırlanmakla kalmadı çocuklar tarafından test edip onaylandı da. 
Çocukluğumuzda özellikle yazları sabahtan dışarı çıkar hava karardıktan sonra bile içeri girmezdik yakan top, 7 taş, saklambaç, tombik ve unuttuğum pek çok oyun mahallenin kalabalık çocuk nüfusu ile çok güzel oynanırdı yoktu tabi o zamanlar sapıklar organ mafyaları belki vardı da biz bilmiyorduk her neyse.. Şimdilerde şehir çocukları evde bilgisayar başında dört duvar arasında sanal oyunlar içerisinde vakitlerini geçiriyorlar. Bilgisayar kullanım yaşı  4'e düşen ülkemizde yavaş yavaş sokak oyunları da unutuluyor. Sokak oyunlarının unutulması hazır beslenme hareketsizlik gelecek nesilde bize tombik tombik çocuklar ve obez yetişkinler olarak geri dönecek.   oyundan ötesi oyunlar unutulmasın diye bir dernek kurulmuş hatta geçenlerde ilk Geleneksel çocuk oyunları festivali İzmir'de yapılmış.
Buca Aktif Hanımlar Derneği eğitimci kadınlar tarından kurulmuş. Önce okullarda seminerler vermişler

Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  Play-Doh ile çocuklar kendi şehirlerini inşaa ediyor
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim