9 ayda 41 kilo verdi ve hikayenin gerisi!

Annekaz
1 Aralık 2014
Yorum Yok

Tüp mide operasyonu ile kilo verenlerin hikayeleri dilden dile dolaşıyor sadece dolaşmakla kalmıyor her yerde bu hikayeleri görüyoruz oldukça fazla. Sizi bilmem ama bende şöyle bir durum var..

− AAA şekerim tanıyamadım vallahi nasıl kilo vermişsin

− Ah canım benim benim evet 10 aydır görüşmüyoruz tabi 50 kilo verdim!

− Brova valla biz 5 kilodan kurtulamıyoruz millet 50 kilo veriyor  sırrın ne ? ( kikirdemeler)

− Tüp mide operasyonu geçirdim uğraşamadım artık diyetle falan..

− haaaaaaaaaa ok

Buradaki haaaaa kocaman bi hayal kırıklığı içeriyor niye öyle bilmiyorum işte kadın kilo vermiş sevinsene galiba adam gibi bir başarı hikayesi duyamamanın hayal kırıklığı bu, kafamda sağlam diyet ip uçları alacağım derken Tüp mide operasyonu oldum haliyle yiyemedim  işte verdim kiloları konuşması beni pek memnun etmiyor.. Ama kilo verenler için bu bir mucize nedir bu tüp mide operasyonu..

Aslında kilo vermek amacı ile mide operasyonları uzun süredir var fakat ilk zamanlardaki operasyonlar tehlikeli ve büyüktü şimdi ‘ameliyatsız’ bile mideye tüp ya da balon yerleştirilebiliyor.

Duygu Meltem’de bu şekilde bir operasyonla 9 ayda 41 kilo vermiş. Kilo vermenin tüyoları falan diyor ama işte işin kolayı söz konusu olunca dinleyesim gelmiyor. Görüldüğü gibi Kilolar uçup gitmiş,  bu konu aslında sıkı araştırılması gereken çok önemli bir sağlık konusu. Obezite kadar mutlaka tehlikeli değil ama bu ameliyatı ( operasyonu) olmak için de sağlıklı olmak lazım kilo ilgili belli şartları da var. Bir türlü kilo veremeyen doymak nedir bilmeyen kişiler için ‘kurtarıcı’ olarak görülüyor haksız da değiller. Benim en çok duyduğum yöntem mideye balon yerleştirme. Bu operasyon bir ameliyat değil ağızdan mideye doğru bir balon yerleştiriliyor. Balon mideye yerleştirilince şişiriliyor ve midenin büyük bir kısmını kaplıyor. Bundan sonra kilolu kişi istese de fazla yiyemiyor. Haliyle kilolar hızlıca gidiyor daha sonra bu balon mideden alınıyor.

Bunu da seversin  Yulaf Kepeği

Fotoğraflar Hürriyet gazetesinden alınmıştır Demet Hanımla Yapılan röportajın tamamını siteden okuyabilirsiniz…

tüp mide

Burada  Tüp Mide Ameliyatı mantığı görünüyor..

Diğer bir yöntem ise ameliyatla mide küçültme bunu da çok fazla duyuyoruz midenin bir kısmı alınıyor ve mide küçültülüyor. Başka  bir yöntem ise kelepçe sanıyorum bu artık çok fazla kullanılmıyor.

Aşağıda mideye balon yerleştirme operasyonu var.. Bu bir animasyon tabi ki..

Bu operasyonlardan sonra olan şey kilo vermek ama olan başka bir şey ise derinizin size artık bir kaç beden büyük gelmesi. 130 kilolardan 60 kiloya düşünce  deri çok fazla sarkıyor. Kilolar verilip artık evet tamam denildikten sonra toparlanamayan deriler için estetik yolu görünüyor bu sefer. Yukarıdaki yöntemlerle kilo verenler uzun kollu kıyafetler giymeden, ya da korse takmadan kıyafet giyemiyorlar. Daha önce kilolar gitti deriler kaldı yazımı okuyanlar bilirler kısa zamanda hızlı kilo vermenin yan etkileri de var.. Fotogaleri

 

Kilolu yaşam çok zor bizim bile 7 -8 kilo olan fazlalığımız hayat kalitemizi düşürürken onlarca kilo fazla olanlar için hayat çoook zor.. Bu tür operasyonlarla sağlıklı şekilde kilo vermek mucize gibi ama işte işin uzmanlarını bulmak doğru karar vermek cesaret etmek gerek..

 

Konuyla ilgili bir ekleme yapmak istedim Işın Karaca’da mide ameliyatı geçirmiş ve zayıflamaya başlamıştı değişimi tabi ki muhteşem güzel hatun zaten fotogalerime  eklemek istedim..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim