Pinata nedir nasıl yapılır? Adım adım pinata yapımı VİDEO

Annekaz
6 Nisan 2018
Yorum Yok

Pinata doğum günleri ve küçük kutlamaların en eğlenceli ayrıntılarından birisi oldu diyebilirim. Pinata içi şeker dolu büyük kukla benzeri oyuncaklara verilen bir isim. Meksika ve güney Amerika da çok biliyor. Büyükçe içi dolu bir şeker genelde ağaca asılır ve doğum günü çocuğu pinataya vura vura içindeki şekerlerin dökülmesini sağlar.

Pinata nasıl yapılır?

Pinatayı pek çok şekilde yapabilirsiniz en basiti karton şekillerden yapmaktır. Resimlerde anlatıldığı gibi karton bir çizgi film kahramanı yapmak hiç de zor değil..İşte size gerekli malzemeler

pinata nasıl yapılır 2

 

Karton

maket bıçağı makas

yapıştırıcı ve bant

renkli el işi kağıtları

Yapılışı

pinata nasıl yapılır 3

 

Kartona istenen şekli kaba taslak çizin ve kesin, bu şekilden iki adet yapın.

pinata nasıl yapılır 4

 

Kenarları 15 cm lik bir kartonla boydan boya kapatıp birleştirin işin en zor kısmı aslında bu, bantlarda çok da sıkı olmadan yapıştırın malum vurunca dağılması lazım. Köşesine bir yere hem asmak hem de içine şeker doldurmak bir delik açın.

pinata nasıl yapılır 5

 

Şimdi sırada karakter süslemesi var yukarıda gördüğünüz kesme tarzı geleneksel bir süsleme  isterseniz bu şekilde süsleyebilirsiniz. Bu konuda görsellerden faydalanın. İçine şeker doldurun ama tıka basa değil bu karton fazla ağırlık taşımaz..

pinata nasıl yapılır 6

 

İşte hepsi bu kolay değil ama çocukları mutlu etmeye değer.. Kaynak: http://www.nickelodeonparents.com

Bunu da seversin  Anjelik Erikli tart
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim