Açık havada ücretsiz zahmetsiz sinek kovucu

Annekaz
25 Temmuz 2010
5 Yorum

Dünden beri okumuşsunuzdur Karadeniz zekası ile açık havada pratik sinek kovucu haberini, aslında çok ilginç bir yöntem açık havada otururken sinekler su dolu torba olan alana yaklaşmıyor görme duyuları ile ilgili bir şey olduğunu sanıyorum ama bu yöntem önceden de biliniyordu yani Karadenizli icadı değil, İsrail’de Kore’de uygulandığına dair yazılar okudum kim akıl ettiyse süper yalnız bu yönetimin ağaçları da koruduğu düşünülüyor . Ağaç etrafına asılan bu şekilde poşetler ağaçlardaki böceklenmeyi çok azaltmış bazı yazılarda o kadar da işe yaramadığı yazsa da denemeye değer. Su dolu poşetleri kullananlar pet şişe ile denemişler ama aynı etkiyi yaratmamış.. İlginç Açık havada yaz günler oturuyorsunuz siz de deneyebilirsiniz. Bakalım ne kadar etkili olacak..
Bunu da seversin  Dikiş makinası eklentisi :)
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. Sibella dedi ki:

  Ben de 7-8 sene önce İspanya'da Madrid yakınlarında şimdi ismini hatırlayamadığım eski tarihi taş evlerden oluşan bir kasabada görmüştüm. Dolaşırken evlerin açık olan pencerelerinden tavanlarda asılı su dolu poşetleri görüp sormuştum rehbere, o da sinekler için olduğunu söylemişti. Çok ilginç gelmişti ama hiç denemedim :)

 2. Anne Kaz dedi ki:

  aa demekki işe yarıyor ki pek çok ülkede uygulanıyor bu gün kenya da da uygulandığını okudum en yakın zamanda denemeli.. :)

 3. mine dedi ki:

  hadi canım dedim bu süper bir bilgi mutlaka deneyeceğim çok teşekkürler…

 4. biyasimadahagirdim dedi ki:

  çok ilginç:)

 5. Yalçın dedi ki:

  Peki akşam ışıksız bir ortamda durum nedir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim