Bir poşet su sizi sineklerden korur

Annekaz
9 Haziran 2012
4 Yorum

Havalar ısındı açık havada akşam sefalarının piknik günlerinin kabusu sinekler ama sineklerden korunmak aslında çok kolay. Çok ilginç ama şeffaf poşete konulan bir miktar su sizi ve çocuklarınız sivri sineklerden koruyor.. Özellikle gece şeffaf poşete koyduğunuz suyu lambanın yakınlarına  bir yere asın.. ben denedim ve sonuç gerçekten şaşırtıcı..  Gündüz ise etrafta bir kaç poşet su bulundurmakta fayda var..

Kenelere VİCKS

Kene kabusu malum denemedim ama bir yerde kenelere ve sinek böcek sokmalarına karşı vicks çok etkiliymiş sinek konusunu açmışken söylemesem olmazdı.

Pikniğe açık havaya giderken özellikle şort vs giyiliyorsa açıkta kalan yerlere vicks krem sürün keskin kokusu nedeniyle sinekler, keneler ve böcekler yanaşamıyormuş.. Benim gibi böcek sokmasına alerjisi olanlar için uygulanmaya değer bir yöntem..

Bunu da seversin  Şirin uyku bandı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
  1. Cs cfg dedi ki:

    sinekler benim için kabus , hele de yazın memlekete gittiğimizde deneyeceğim :)

  2. sema dedi ki:

    Sadece su mu dolduracaz posete,agzini acik mi birakacagiz

  3. Fatma dedi ki:

    Vicks vücuda gelişi güzel sürülmez benım bildiğim yoğun mentol içerdiğindenmi orasını tam net bilemiyorum iki sene evvel haberlerde bir çocuğun bundan dolayı yaşamını yitirdiğini duymuştum özellikle çocuklarda çok tehlikeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.