Aile Eğitim Seti her eve girmeli

Annekaz
6 Ekim 2011
1 Yorum

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bir süredir kadınlar için çok özel eğitimler düzenleniyor. Bizler daha çok belediye kurslarını duyarız dikiş nakış resim bu eğitimlerde çok önemli ama bütçe yönetimi, ailer içi hukuk, ilk yardım, girişimcilik, çocukluk ve ergenlerde ruh halleri gibi aslında hayati değer taşıyan biz kadınları toplumda daha da üst sıralara taşıyacak eğitimlerden belki de haberimiz yok. ,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki  AEP özellikle kadınları yukarıda saydığım ve daha pek çok konuda eğitime tabi tutuyor. Çeşitli illerde seminerler düzenliyor kitapçık broşür vs dağıtıyor ama hangimizin haberi oldu ya da oldu da gidebildik mi.. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Türkiye’deki her eve girebiliyor mu?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın hazırladığı bu harika eğitim kitapları bence bütün kadınlara özellikle annelere ücretsiz dağıtılmalı. Okullarda çocuklara verilebilir mesela onlar da ebeveynlerine götürürler, müthiş kaliteli bir baskı olmasına da gerek yok üstelik Türkiye’deki her eve gireceğini düşünürseniz sponsorlar bile bulunabilir, okuma bilmeyenlere çocukları okur çünkü bu bilgiler hayati, dantelden, örgüden çok daha kıymetli.

 

Bizim imkanlarımız geniş şu an bu yazıyı okuyabiliyor, pek çok konuda bilgiye önünüzdeki bilgisayardan ulaşabiliyorsanız şanslı bir kadınsınız demek bu fırsatı tepmeyin. Kitaplarda çok basit terimlerle  çizimlerle işte Ayşe şunu yapsa ne kadar tasarruf sağlar, Fatma girişimi için şunları yaptı gibi anlatımlar var.  Şiddete maruz kalırsanız haklarınız, alış veriş bilgileri , tüketici hakları gibi hukuksal yayınlar da tabiki var. Bakanlığa çok iş düşüyor ama bizimde insanları bilgilendirmemiz bilinçlendirmemiz lazım.. bilenler bilmeyen kadınlara anlatsın :) Aşağıda Bakanlığın hazırladığı kitapçıkları göreceksiniz..

 

Yayınların tamamı burada..

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Pratik Anne dedi ki:

    Cok guzel ve kapsamli bir setmis hakikaten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim