Doğum günü kutlamak çocuklar için neden bu kadar önemli?

Annekaz
19 Şubat 2020
Yorum Yok

Çocuklarınız büyürken belki bizim için sıradan onlar için çok önemli bir detay olan doğum gününü nasıl geçiriyorsunuz? Biz yaşlanmanın telaşı ile pek doğum günlerine önem vermesek de onların gelişimi için doğum günleri çok önemlidir?

Doğum günü çocuklar için neden bu kadar önemli?

Doğum günlerini kutlamak çocuklar için pek çok açıdan oldukça faydalıdır. Hem psikolojik hem de fiziki gelişimleri için minik bir kutlamanın nasıl faydalı olduğunu bir kaç maddede yazalım.

Doğum günü kutlanan çocuk bir kere mutlu olur. Önemsendiğini hisseder çevresinde sevdikleri insanları bir arada onun için toplanması iç dünyaları aile bağları için oldukça önemlidir. Senenin 365 günü didiştiği kardeşinin bile kendini kutladığını görmek paha biçilmezdir.

Büyüdüğünü hisseder doğum gününün bir yaş daha aldığı için kutlandığını bilir. Bu sorumluluk duygusunu da geliştirir, daha sabırlı daha sakin olmak için bir başlangıç olarak görebilir.

Doğum günü deyince büyük partiler kiralanan otellerden bahsetmiyorum samimi aile arkadaş çevresi içinde küçük katılımlı partilerden bahsediyorum. Yılda bir kez çok istediği oyuncağın eşyanın alınabilmesi de tabi çocuk için mutluluk kaynağı küçük hediyeler küçük bir pasta söylenen iyi ki doğdun şarkısı onu bir yaş daha büyütecektir.

Doğum günleri kutlanan çocuklar daha sosyal olurlar, kutlama, özel gün gibi kavramlar hayatlarına daha kolay girer.

Bunu da seversin  Kaşık çikolata
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim