Ali Kuşçu GökBilim merkezi’ni gezdik

Annekaz
4 Haziran 2018
Yorum Yok

Ankara’da 1 Mayıs’ta açılan Ali Kuşçu GökBilim Merkezi’ni  kalabalık bir Ankara anneleri  ekibi olarak gezdik  çocuklarla beraber çok eğlendik.  Ankara Mamak Misket Mahallesi’nde  inşa edilen Ali Kuşçu GökBilim Merkezi astronomi ve uzay meraklılarına  unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan harika bir mekan.

4 yaş üstü herkesin ziyaret edip pek çok şey öğreneceği eğleneceği merkez de neler var neler. Planetaryum dev kubbe ekranda size harika bir uzay macerası yaşatıyor yatar vaziyetteki koltuklarda ses ve efektlerle oluşturulmuş uzay filmi sayesinde kendinizi uzayda gezinti yaparken bulacaksınız. Tam olarak videoya yansımasa da ben minik bir kısımını çektim.

Nasıl güzel bir gündü ANKARA da tüm çocuklar @alikuscugokbilimmerkezi ni görmeli planataryum muhteşem tabi videoya yansimiyor ama artık idare edeceksiniz arayın sorun 0312 3692575 hele 10 boyutlu motosiklet, 9 boyutlu uzay yolculuğu efsaneydi ?? @ankara.anneleri #ankaraannelerialikuscuda #uzay #bilim #ankaram #ankaraanneleri #bilimmerkezi

Anne Kaz / Hayriye Koz (@annekazblog)’in paylaştığı bir gönderi ()

Daha sonra strawbees ile çocuklar  hayal güçlerini konuşturup kendilerine 3 boyutlu oyuncaklar yaptılar, Simülatörde 9 boyutlu uzay macerasına çıkan çocuklar gezegenler ve uzay hakkında soru cevap sohbetine katıldılar. Uzman astronomların verdiği bilgilerle çocuklar gerçekten çok şaşırdı tabi bizde..

gezegenler-ali-kuscu

Bütün bunlar için Ali Kuşçu GökBilim Merkezi’nden randevu alabilirsiniz. Telefon numarası – 312 369 25 75 –  2 saat sürecek bu etkinliğin fiyatı 25 lira ama tabi sadece bu kadar değil randevusuz olarak 3 farklı sanal gerçeklik istasyonunda 10’dan fazla değişik oyun, Yüksek Hızlı 3D simülatörde Geleceğin Motosikleti, 10D Simülatörde 16 farklı 3D film, Lazer Tag Simülatör ile 3D Canavar Avı eğlencelerinden 7 ile 10 lira arasında değişen fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

annekaz-ali-kuscu

Ali Kuşçu GökBilim Merkezi’nde yaş gruplarına göre yaz okulu etkinlikleri var 12 Haziran’da başlayacak yaz okullarında hem okul öncesi ve ana sınıfı hem de okul çağındaki çocuklar için harika etkinlikler bulmak mümkün. Bütün bunlar için Ali Kuşçu GökBilim Merkezi zayfasını ziyaret edebilir 312 369 25 75 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Bunu da seversin  Gezme yastığı

Biz çok eğlendik kalabalık okul ve gezi grupları kalabalık aileler toplu olarak gidip beraberce çok eğlenebilirler.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim