aliexpress.com’dan kredi kartı ile nasıl alışveriş yapılır?

Annekaz
17 Haziran 2016
Yorum Yok

Aliexpress Türkiye’de Paypal’ın kapanmasından sonra Ebay’dan daha önemli bir konuma geldi. Peki Aliexpress’den güvenli şekilde nasıl alışveriş yapılır? Ebay’dan kredi kartı ile nasıl alışveriş yapılır okuyun lütfen

Yurt dışından alışveriş yaparken kredi kartı yerine size sanal kart tavsiye ederim. Ben garanti sanal kart kullanıyorum alışveriş yapacağım zaman içine belirli bir miktar para yükleyip o miktarı harcıyorum. Kredi kartınızı kullansanız da Aliexpress de güvenli bir alışveriş sitesidir.

Aliexpress’den nasıl alışveriş yapılır?

ali express alışverisBu gördüğünüz kolye ve bir telefon kılı almak istedim Aliexpress otomatik çeviri ile Türkiye’de Türkçe olarak kullanılıyor o yüzden İngilizce bilmeyenler için oldukça kolay alışveriş yapabilirler. Sadece Türkçe değil para birimi olarak da çevriliyor. Bu kolyeyi beğendim, sepete ekle deyip kaydettim.

ali express 1

 

Sepete tıkladığınızda karşınıza satın almak istediğiniz ürünler ve ödeme tuşu çıkacak. Place Order  tuşuna basıp kredi kartı sayfasına gelin. Kredi kartı ya da bahsettiğim gibi sanal kart numaranızı girip  Save Pay tuşuna basın.

ali-express-2

Ödemeniz hemen gerçekleşir. Arkasından ödeme için teşekkür sayfası gelir Verdiğiniz siparişi 24 saat içinde iptal edebilirsiniz.

 

odeme2

Aliexpress de alışveriş yaptınız ama vazgeçtiniz 24 saat boyunca iptal etme hakkınız var

 

iptal 3

 

Ve alışveriş bu şekilde biter. Aliexpress de yaptığınız alışverişler 15 gün ile 1 ay arasında elinizde olur. Kargonuz kapınıza kadar PTT aracılığı ile gelir. PTT görevlileri çoğu zaman kapıya kadar getirmez koca paketleri bile posta kutusu önüne bırakıp gittikleri oluyor ama benim kargoda kaybolan yurt dışı alışverişim olmadı. Küçük paketleri zaten posta kutusunun içine atıyorlar, aceleniz varsa PTT şubenize gidip arada bir sorabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim