Aloe Vera suyu nelere faydalıdır?

Annekaz
4 Mayıs 2015
2 Yorum

Aloe  verayı 6 bin yıldır insanlar ilaç olarak kullanıyor? Peki aloe vera nelere iyi gelir hangi hastalıklar için kullanılır?

Aloe vera ( sarı sabır) daha çok acil durumlarda kullanılan bir bitki olarak bilinir yanıklarda kesiklerde aloe vera kesilir ve içindeki jel yanan ya da kesilen yere sürülür. Aloe veranın iyileştirme gücü sadece topikal harici uygulamalarsa sınırlı değil son zamanlarda Aloe veralı içecekler de artık sağlıklı detox yollarından birisi olarak görülüyor. Mısırlılar aloe vera bitkisinden o kadar fayda görmüşlerdi ki aloe veraya ölümsüz bitkisi diyorlardı.

Amerika’da yayınlanan Journal of Environmental Science and Health dergisinde  aloe vera toksinler ve işgalci patojenlerin vücuttan temizlenmesi için bağışıklık sistemine yardım ettiği ve  anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-mantar özelliklerine sahip olduğunu yazılmıştı.

ALOE VERA SUYU FAYDALARI

Aloe vera suyu içerisinden yaklaşık 70 madde vardır, minareller, enzimler, Amino asitler, Vitaminler,Polisakkaritler

Dünyanın en iyi vücut temizleyicilerinden birisidir, mide, böbrek, dalak, mesane, karaciğerden toksik maddeleri temizler. Aloe Vera suyu  hazımsızlık, mide problemleri ve hatta ülser konusunda size yardımcı olacaktır. Aloe suyu içerek eklem ağrısı ve hatta artritin neden doku iltihaplarını hafifletebilirsiniz. Sedef ve egzama hastaları deri üzerinden tedavilerine devam ederken bağışıklık sistemlerini güçlendirerek hastalıkları ile aloe vera suyu desteği alarak savaşabilirler. Şeker hastaları yine aloe vera suyu içebiliyor şekerini düzenleyerek insülin kullanmayı bırakan pek çok şeker hastası bulunmaktadır.

LR Sağlık ürünleri kapsamında Aloe veralı içeceklerin çok ayrı yeri vardır. Dünyanın en büyük aloe vera üreticisi olan Alman LR firması Türkiye’de sağlık bakanlığı izni ile ürünleri ithal etmektedir. Türkiye’de Aloe vera suyunu sadece LR üyesi temsilciler satabiliyor  Aloe vera suyu satın almak için 5422891089 arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz..

Bunu da seversin  Diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır?

aloe-vera-içecek

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. hatice emir dedi ki:

    İyi çalışmalar, ben Aloe Vera Drınkıng jelin fiyatını öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz.

    • annekaz dedi ki:

      Şu sıralar 72 TL bu aya özel 6 lı ballı içecek ise 307 lira tabi bunlar katalog fiyatı üyelik fiyatı ile çok daha uygun satın alabilirsiniz üyelik için bana yazabilirsiniz :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim