Hava temizleyen ev bitkileri

Annekaz
27 Eylül 2015
Yorum Yok

Dekorasyonun en emek isteyen detayı canlı çiçekler. İster çiçek açsın ister dal dal budaklanan ağaçlar olsun ama evde size enerji verecek yeşil bitkileriniz olsun. Elbette çiçek açan salon bitkileri her zaman favorim ama yeşil fazla emek istemeyen nazlanmayan salon bitkilerini daha çok tercih ediyorum. Siz de evinizin havasını tazeleyecek bitkiler arıyorsanız, evinize çiçek ve süs bitkisi alacaksanız işte size havanızı değiştirecek hatta doğal yollarla temizleyecek saksı bitkileri..

kasım patı

Önce dışarıdan başlayalım Kasımpatı havayı en iyi temzileyen bitkilerden birisi hem gösterişli çiçekleri hem de çok ucuz olması sebebiyle çevrenizde bol bol kaspımpatı ya da ailesi olan papatyalardan bulundurabilirsiniz. NASA kasımpatının havayı en iyi temizleyen çiçeklerden birisi olduğu açıklamıştı.

kurdele çiçeği

Kurdele çiçeği: Yine çok çeşidi olan bitkilerden çok nadir minik çiçekler açar o yüzden pek tercih edilmez bakması çok kolaydır az su ve bıl ışıkla varlığını bile hissetmezsiniz çok kolay büyür ve saçaklanır. Havayı temizlediğini de düşünürsek her evin tavanından bir tane aşağı sarkmalı diye düşünüyorum.

Dracaena

 

Dracaena: Yine çok çeşidi olan ağacımsı bitkilerden birisi ben de iki çeşidi var bakımları kolay uzun ömürlü bitkiler ışığı ve az suyu seviyorlar havayı temizledikleri için kalabalık ortamlarda tercih edilen bitkilerdendir..

ficus-benjamen,n

Ficus: Aslında ficuslar ağaçtır ama ev bitkisi olarak kullanıyor en çok bilinen çeşidi Benjamin, Yavaş yavaş büyürler ve özen isterler küçük yaprakları vardır havayı temizledikleri için yine kalabalık mekanlarda tercih edilir her zaman yeşil oldukları için de ayrıca insana pozitif enerji verir :)

yelken çiçeğiYelken Çiçeği: barış zambağı da deniyor pek çok evde bulunan bu çiçek biraz bakım ve biraz güneşle yıllarca çiçek açar durur hem göze güzel görünür hem de ortamın havasını temizler..

Bunu da seversin  Evde yapıp satabileceğiniz farklı el işleri ( Kişiye özel )

aşk merdiveni

Aşk Merdiveni: Bu çiçeğe neden aşk merdiveni deniliyor anlamış değilim :) saçak saçak hoş görünümünün yanında havayı da temizlediği biliniyor. Nemli ve ışıklı yerleri çok sever banyolarda harika olur

peygamber kılıcı

 

Peygamber kılıcı çiçeği: paşa kılıcı da deniyor yılan çiçeği de deniyor ama havayı temizliyor. Bu çiçekleri öldürmek neredeyse imkansız  temiz hava istiyorsanız hatta bir ev istiyorsanız bu bitkiden edinebilirsiniz boyu bir metreyi geçince ev alınıyormuş tabi bu işin batıl kısmı gerçeği ise hava temizlemesi..

aloe vera

 

Aloe vera : Hava temizlemede en etkili bitkilerden birisi sadece bir saksı alın ve oturma odanıza koyun aloe vera sadece hava temizlemede değil yaygın kullanım alanı ile son zamanların gözde bitkisi havayı bu kadar temizlerken içeriğinde jelde insan vücuduna bir o kadar faydalı özellikle Aloe vera içeceği bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklarla savaşan yapısı sayesinde ek gıda olarak ülkemizde tüketiliyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim