Altıgen hırka nasıl yapılır?

Melike
30 Eylül 2018
Yorum Yok

Kış ayları yaklaşırken çabuk örülecek salaş bir kazak modeli arıyorsanız Altıgen hırka nasıl yapılır? mutlaka öğrenmelisiniz. Altıgen hırka videosu bu aralar internette çok popüler. İki parçadan oluşan bu hırka modeli için artan ipler bile değerlendirebilir. Sadece tığ ve dolgu işi ile yapılanm bu hırka salaş hali ile çok beğeniliyor. İşte yılın modası altıgen hırka modelleri ve yapılışı..

Altıgen hırka nasıl yapılır?

Altıgen hırka yapımı kolay bir model olmasına rağmen bazı püf noktaları var.  Dikkat etmeniz gereken şey 6 nın katları olarak başlamanız.  İlk olarak 6 zincir çekip halka yapın. 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapın. Daha sonra 2 zincir çekip 3 trabzan yapın. Bu şekilde 6 yuva olacak şekilde tekrar edin. Bir sonraki sıraya 3 zincir çekerek başlayın.. 2 trabzan yapın. Yuvanın içine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapın.. Trabzanlar üzerine trabzan yaparak devam edin. Bir sonraki turda da aynı şekilde örmeye devam ediyoruz.  11 sıra boyunca  istediğiniz uzunluğa gelene kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz.

Altıgen hırka nasıl yapılır video interette  bu konuda hemen her dilde video var. Türkçe olarak yayınlanan videolar da Altıgen hırka modeli anlatılmış. İşte Türkçe Altıgen hırka modeli videolu anlatım..

Bunu da seversin  Şişini de kendisi yapmış
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim