Tekin Acar kozmetik neden battı?

Annekaz
29 Temmuz 2017
1 Yorum

Bir zamanların efsane Tekin Acar Kozmetik mağazası zinciri neden battı?

1- Halka inemediler: Belki inmek istemediler belirli bir kesimin alışveriş yapabileceği yer çizgisi her zaman oldu bu da zincir tipine pek uymuyor. Mağazası çalışanları olsun her zaman soğuk gelmiştir bana nadir olarak girdiğim zamanlarda bile paranın kokusu alamadıkları için ilgi görmedim öylece mağazalarından çıkmışımdır.

2 – Gratis, Watsons, Rossman karşısında duramadılar neden buz gibi mağazalar yerine sıcacık halka inen ucuz alıp uygun fiyata satan mağazalardan olup yerli bir zincir çıkarmak çok zor olmamalıydı.. orta halliler olarak biz de ruj sürüyor parfüm kullanıyoruz  üstelik çok ucuz ürünleri tercih etmiyoruz :)

3- İnternet ve sosyal medyayı iyi kullanmadılar : ‘belli bir kesim’ dediğimiz lüks tüketicilerin çıtası çok yükseldi orta halli dediğimiz kesimin alım gücü çok değişmese de çizgisi uzadı artık çok daha kişi uygun fiyatlı ‘lüks’ alış verişi yapabiliyor.Hitap ettikleri kesimi internette bulmak çok kolay değil elinde telefonla gezen genç nesili de çekemedikleri için internet ve sosyal medyadan sıfır aldılar…

4- Artık her marka her yerde satılıyor: Bahsettiğim lüks kavramı çok değişti parfümden kozmetiğe lüks sınıfına giren ürünler bile internette ve zincir kometik mağazalarında bulunuyor.

5 AVM kiraları: Bu sanıyorum herkesin sorunu artık çok ziyaret edilmeyip önümüzdeki yıllarda internetten alışverişle iyice kullanıcı sayısı azalan AVM’lerin kiraları oldukça yüksek…

 

Ne diyelim geçmiş olsun Tekin Acar Beyi benim gibi basit bir tüketici uyaracak değil elbet bunlar benim düşüncelerim hissetiklerim..

 

Bunu da seversin  Flormar Extreme Color Lip Matte Protagonist
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. GÜLSEN dedi ki:

    SÜPER TESBİT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim