Anne sürücülerin arabalarında bulundurması gereken 8 eşya

Annekaz
5 Eylül 2015
7 Yorum

Kadın erkek farketmeksizin sürücülerin trafikle baş etmesi zaman zaman zor olabiliyor. Özellikle anne olanların sorumlulukları ikiye katlanıyor. Çocukla yola çıkan anneler, kendi güvenliği ve rahatından önce onlarınkini düşünmek durumunda. Hal böyle olunca anne sürücülerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar önem kazanıyor. İşte size anne sürücülerin arabalarında bulundurması gereken 8 eşya;

1.Mutlaka çocuğunuzun yaşına uygun bir araç koltuğu bulundurun. 13 kg’dan hafif çocuklar için bebek koltuğu, 9 ile 18 kg arasındaki çocuklara çocuk araç koltuğu, 15 kg’ın üzerinde çocuklar için ise araç içi yükseltici koltuk kullanabilirsiniz.

2. Yanınızda mutlaka su bulundurun. Çocuğunuz yolculuk boyunca susayabilir, ayrıca baygınlık ve fenalaşma gibi durumlar oluşmaması için sık sık sıvı alması önemlidir.

3.Yanınızda muhakkak yiyecek- içecek bulundurun. Bebeğinizin biberonunu, sütünü ve mamasını yanınıza almayı unutmayın. Ayıca hazır gıdaya geçmiş yaştaysa meyve, sandviç gibi atıştırmalıklar bulundurmanızda fayda var. Böylece acıktığı anda hızlıca müdahale edebilirsiniz.

4.Bez ve ıslak mendil olmazsa olmazlardan. Çocuğunuzun bezini değiştirmeye mutlaka ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle yanınızda birkaç tane olmasında fayda var. Ayrıca hem alt temizliği hem de elini yüzünü silmek için bol bol ıslak mendil kullanacaksınız.

5. Çocukla seyahat ederken yanınıza yedek kıyafet almayı unutmayın. Üstüne bir şey döktüğünde veya terlediğinde değiştirebilmeniz için 1-2 parça yedek üst ve alt bulundurmanızda fayda var.

6.Seyahat sağlık seti de arabada bulundurmanız gereken eşyalardan. Olası ufak bir kaza sonucu çocuğunuz kolunu bacağını çarptığı takdirde bir yeri morarabilir veya kanayabilir. Böyle bir durumda yanınızda uygun ilaç veya krem olması işinize yarayacaktır.

7.Arabada örtü olmasına özen gösterin. Böylece çocuğunuz üşüdüğünde üzerini arabada bulundurduğunuz pike veya battaniye ile örtebilirsiniz.

8.Çöp torbası bulundurmaya özen gösterin. Arabada acilen bezini değiştirmeniz gerektiğinde, bezini atabileceğiniz bir çöp torbası olmalı. Ayrıca çocuğunuz arabanın içine yediklerini dökebilir veya çöplerini arabaya atabilir. Arabada çöp torbası olduğu takdirde bu tip atıkları torbada biriktirebilirsiniz.

Bunu da seversin  Bebekle uçak seyahati sırasında dikkat edilmesi gerekenler

Bu bahsettiğimiz eşyaları aracınızda bulundurarak çocuğunuzla konforlu ve rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Ancak trafikte başınıza ne zaman ne geleceği belli olmayabiliyor. Yeni bir araç alacaksanız aracınızın trafik sigortası ve kasko sigortasını yaptırmanızı öneririz. Bunun için bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun trafik ve kasko sigortası teklifleri sunan Koalay.com’u tercih edebilirsiniz. Koalay.com web sitesine girerek sadece 3 dakika içerisinde size uygun sigorta seçeneklerini görmeniz mümkün.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. ayşegül dedi ki:

  Ve bol bol çocuk şarkısı ve masallar cd’si :)

 2. mehtap dedi ki:

  Ayy annelik zor ya maddeleri okurken yoruldum arabada anneleri düşünemiyorum :D

 3. emine kanak dedi ki:

  Valla ben de okurken yoruldum :) ama yararli bu yazi icin tesekkur ederim

 4. Senem dedi ki:

  Ben buraya daha çok şey de ekleyebilirim sanırım. :)

 5. betül dedi ki:

  bizde en çok su ve ıslak mendil fazlaca lazım oluyor arabada

 6. bademlebuduk elif dedi ki:

  çubuk kraker olmazsa olmaz :)

 7. […] geçirdiğiniz zamanlarda imdadınıza yetişecek tavsiyeler için Anne Kaz’ın yazısını BURADAN okuyabilirsiniz! Bu güzel fikirleri bizimle paylaştığı için Anne Kaz’a teşekkür […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim