Kitap tavsiyesi: Yetişin Çocuklar

Annekaz
30 Mart 2019
Yorum Yok

Sevgili hocamız Prof. Dr. Selçuk Şirin’in Yetişin Çocuklar kitabı şu cümleler ile başlıyor. Hayatta çocuk yetiştirmekten daha mühim başka bir uğraş varsa bilmiyorum. Anne babalar için bir insanı hayata en iyi şekilde hazırlamaktan daha önemli bir iş yok.

Prof. Dr. Selçuk Şirin’in Yetişin Çocuklar kitabı 0 – 18 yaş arası çocukları olan anne ve babalar için hazırlanmış, biliyorsunuz son 10 yılda çocuk yetiştirmek çok daha zorlaştı dış etkenler, sayısı artan ekranlar, sosyal medyanın değiştirdiği ergenler ile anne babaların işi hiç kolay değil bu güncel kitap sayesinde günümüzde çocuklarınızı yetiştirirken elinizde adeta bir harita varmış gibi hissedeceksiniz.

Anne Babalık hiç gitmediğiniz karışık bir yerde yol bulmaya benziyor bu kitap size kaybolmadan çaresiz hissetmeden doğru yolları gösterecek bir rehber. Çok kolay ve anlaşılır bir dili var okul öncesi dönemde zekayı artırmanın yolları da bu kitapta var, ekran bağımlılığı ile baş etmenin yolları da.. Anne baba adayıysanız ya da çocuklarınız var ve kendinizi zaman zaman çaresiz ve kaybolmuş hissediyorsanız mutlaka size faydası olacaktır.

Çocuklarını büyütmüş eksiği yanlışı ile en azından artık uzaktan izleyen bir anne olarak kitabı zevkle okudum. Keşke 20 yıl önce böyle bir kitap elime geçseydi..

dav

Doğan Kitap’tan çıkan Yetişin Çocuklar Türkiye’de Pedagoji alanında çıkan en iyi eserlerden birisi kesinlikle tavsiye ediyorum. Değerli hocamıza torunlarıma kalacak imzası için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum..

Bunu da seversin  Bu işi kim kabul eder?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.