Anne sütü mucizesi! Bebeğiniz hastayken..

Annekaz
25 Şubat 2016
Yorum Yok

Anne sütü ve bebeğin ilk altı ay anne sütü almasının önemini yüzlerce binlerce kez anlattık bu sefer gösterelim istedim. Anne sütünün bir mucize olduğunu anlatan küçük bir hikaye.. Mallory Smothers yeni bir anne bebeğini emziriyor ve fazla gelen sütüde evde olmadığı zamanlar için dondurucuda saklıyor. Bebeği bir kaç gün boyunca hastalanıyor ve tabi bu arada Mallory  bebeğini emzirmeye ve sütü dondurucuda saklamayı ihmal etmiyor.

Bir kaç gün sonra bazı sütlerin diğerlerinden renginin yapısının farklı olduğunu görüyor tarihlere bakınca bebeğinin hasta olduğu zamanlardaki sütün renginin daha farklı olduğunu düşünüyor ve fotoğrafını çekip yayımlıyor.

Mallory haklı bebek hastayken anne sütü değişiyor peki bu nasıl oluyor? Bebek emerken ‘ters yıkama’ denilen yöntemle bebeğin tükürüğü annenin memesinden vücuduna giriyor. Annenin vücudu ve hormanları bebeğe özel antikorlar üretip süte geçiriyor ve bebek adeta annesinden doğal,  antibiyotik antikor içiyor.

Yani anne sütü sadece bebeğin beslenip büyümesine değil bakterilerle hastalıklara mücadele etmesi içinde  en güzel yöntemdir.

Köyde yaşadığım dönemler bazı koyunlar kuzularını almazdı eğer kuzu bir kaç saat içinde anne sütü alamazsa ya ölürdü ya da yaşasa bile cılız ve küçük kalırdı elbette şimdi yeni formul mamalar var ama anne sütü hiç bir şeyin terini tutmaz. Bilerek bebeğini emzirmeyen bir anne düşünemiyorum umarım herkes bu mutluluğu yaşar..

anne sütü ve antikorlar

Bunu da seversin  Hangi besinler beyni besler?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim