Bebeğini emziren ilk baba ile tanışın – Galeri

Annekaz
5 Temmuz 2018
Yorum Yok

Genelde doğum hikayelerinde sıradan olan şudur anne doğum yapar uzun süre işinden izin alır ya da ayrılır bebeğe bakar,  baba işe işe gider akşamdan akşama eve gelir.. Bu hikaye ise çok farklı. Burada emzirme göreviniz üstelenen baba!

Maxamillian ve April Neubauer ilk bebeklerini heyecanla beklediler ama bebeklerinin hem erken gelmesi hem de April’in sağlık sorunları kaynakçı olan babaya başka sorumluluklar da yükledi.

TEN TEMASI VE ANNE SÜTÜ

Prematüre bebeklerde ten teması ve anne sütü çok önemli ama annenin sağlık durumu iyi olmayınca hemşirenin tavsiyesi ile baba özel bir düzenek ile bebeğini ‘kendi emzirmeye’ karar verdi. Anne sütü doldurulmuş bir şırınga ve özel tasarlanmış sahte meme ucu ile Maxamillian  bebeğini emzirmeye başlamış. İlk başlarda çok tuhaf gelsese de hayatının en güzel deneyimi olduğunu söyleyen genç baba durumdan hiç de rahatsız değil.

Şu sıralar anne ve bebeğinin durumu gayet iyi baba emzirmeye devam eder mi bilmiyoruz ama hayatı boyunca kızı ile unutulmaz çok farklı bir bağ kurduğu kesin.Belki başka babalara ilham olur zira babalık demek fedakarlık demektir..

Bunu da seversin  Çocuğunuzu kaç yaşına kadar emzirirsiniz?
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim