Anneler günü neden Mayıs ayının ikinci pazarı kutlanır?

Annekaz
19 Nisan 2022
Yorum Yok

Mayıs en sevdiğim ay. Bir kere  bahar geliyor  havalar ısınıyor, sonra doğum günüm sonra anneler günü eveet Mayıs ayını çok seviyorum.

Anneler günü neden mayısın ikinci pazar günü kutlanır?

Onca tarih arasından sizce anneler günü neden mayıs ayının ikinci pazarı kutlanır biliyor musunuz? Bana göre tam baharın ortası. Çocuklar dışarı çıkıp şöyle bir dolansa bile annelerine sevinçle  baygın bir papatya ya da rengi kararmaya yaklaşmış bir kara hindiba bulup koşa koşa annelerine verebilirler.

Biraz daha büyük çocuklar annelerine  harika bir pazar kahvaltısı hazırlayıp  taze portakal sıkabilirler. Çocukken anneme çiçek toplar  büyük bir sevinçle götürürdüm annem de kavanozdan  bozma bir vazoya koyar ve solana kadar her gün suyunu değiştirirdi. Bu beni çok mutlu ederdi tabi yaş büyüdükçe  kaldırım kenarlarından toplanan çiçekler yerini parlak hediye paketlerine bıraktı.

Şimdilerde anneler günü biraz daha farklı;  benim çocukluğum ile şimdiki çocuklar arasında dünya kadar fark var. Harçlık alıp biraz para biriktiren ya da baba desteğini arkasına alan çocuklar annelerini çok iyi tanıyor ve harika hediye seçiyorlar. Anneler  günü için  annelerinin sosyal medyada beğenilerini, yorumlarını  kaydettiklerini takip eden çocuklar ise kesinlikle çok zeki.

Benim zevkimi en iyi kızlarım bilir. Neye ihtiyacım var hangi, vitrininin önünde daha fazla durdum hangi etek alışveriş listemde hepsini bilirler o yüzden her sene  ihtiyacım olduğunu düşündüğüm , beni mutlu edecek bir hediye seçerler. Doğum günüm ve anneler günü genellikle aynı haftada olduğu  için tek bir kutlama yapıyoruz ve bu beni çok mutlu ediyor.

Geçenlerde Armada Marks and Spencer da harika bir  kadın bluz  denedim. Ölçüleri kumaşı kalitesi üstümdeki duruşu ve havası ile gerçekten favorilerimde olan bir üründü hem bayram , hem doğum günü hem de anneler günü için bence bana müthiş bir hediye olur :)

Bunu da seversin  Betüşle anneler günü toplantımız

Senede bir gün anneye hediye almak için anneler Günü harika  bir fırsat ama anneler olarak biz  gerçekten kucak dolusu bir sarılmaya, sıcacık bir gülümsemeye küçük bir demet çiçeğe bile razıyız yeter ki hatırlanıp o günü özel bir şekilde hep beraber geçirelim. Bizim içim en güzel hediye çocuklarımızın gülen gözleri yani şık bir pakette yanına harika olmaz mı olur :)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.