At kılı fırçası selülitlere iyi geliyor mu?

Annekaz
16 Temmuz 2014
Yorum Yok

Şimdi bu çok moda At kılı fırçası ile selülitler geçiyor mu?  Atkılı fırçası nasıl üretiliyor? Atlara at kılı fırçası üretirken zarar veriliyor mu? :) Kadınların bacaklarında oluşan selülitler için son zamanlarda çok moda olan at kılı fırçaları sizin için araştırdım :)

At kılı fırça nedir gerçekten at kılından mı yapılır?

Evet at kılı fırça atın yelesinden ve kuyruk kısmından yapılıyor. Bunun için ata zarar verilmiyor hatta kılın kaliteli olması için ata iyi bakmak bile gerekebiliyor. At kılları Çin pazarında çok satılıyor onlara da moğol tarafından ya da Kazakistan civarından geliyor. Atların yeleleri ve kuyrukları düzenli olarak kesiliyor tabi kesilen kıllar tekrar uzuyor..

at kılı fırçası

 

At kılı fırça nerelerde kullanılıyor

At kılı kozmetikte yeni değil daha öncesinde erkekler kullanıyordu neye bilin? Traş olmak için pek çok traş fırçası at kılından yapılıyordu hatta bu fırça ile yüzlerini köpürte köpürte yıkayan kadınların sayısı az değil yani Eda Taşpınar reklamlarında oynamadan önce de at kılı fırça kadınlar tarafından biliniyordu.

 

At kılı fırça nasıl kullanılır?

At kılı fırçanın en güzel yanı susuz yapılması yani zaten işten yorun argın gelip birde banyoya girip köpük köpük kendinizi keselemiyorsunuz. Elinize at kılı fırçayı alıp varsa bir masaj yağı ile o da çok az sürerek selülitli olan kısmı fırçalıyorsunuz. Beşer dakika fırçalamak yetiyor sonrasında isterseniz selülit için krem kullanabilirsiniz. At kılı fırça ili yüzünüzü de yıkayabilirsiniz kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi olduğu için tavsiye ederim ama o kocaman fırçalarla zor olur.

Normal fırçanın selülitlere faydası olur mu?

At kılı değilde sentetik bir fırça selülitlere faydası olur mu aslında olur lakin sentetik bir fırçanın bacağınızda 5 dakika boyunca sisi tırmalası hoş değil, At kılının farkı burada çıkıyor. marka yazmıyorum istediğiniz fırçayı satın alabilirsiniz at kılı fırçalarını mısır çarşısından tutun da en lüks kozmetik mağazalarına kadar her yerde var. fiyatı 8 liradan başlıyor 70 liraya kadar var.. 8 liralık da gerçek at kılıysa iş görür..

at kılı fırça imalatı

At kılı fırçası için atların kılları hazırlanırken

At kılı fırçası selülitleri ne kadar sürede geçirir?

öğrendiğim kadarıyla bir haftada fark görülmeye başlanıyormuş düzenli olarak yapmak lazım tabi. bu arada bol su içmeyi özellikle ve özellikle gazlı içecekleri alkollü içecekleri bırakmak lazım. Kullanıyorsanız enerji içeceklerini de kesin bol bol su için..

Bunu da seversin  StrawberryNET artık satış yapmayacak

 

selülitsiz günler diliyorum herkese :)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim