Babies Belgesel fragman

Annekaz
19 Ocak 2011
4 Yorum
Babies geçen yıl yayınlanan bir belgesel 4 farklı ülkede 4 ayrı bebeğin doğumdan itibaren hikayesi anlatılıyor. Yeni değil bu konuda yazan blogcu arkadaşlarımızda oldu fakat ben daha yeni izleyebildim. Bana göre moğolistan’da doğan bebek sanıyorum en sağlıklı büyüyeniydi öyle ki yüz temizliği bile anne sütüyle yapılıyordu.  Anne sütünün bebeklerin kuruyan sümüklerinde kullanıldığını biliyordum ama böyle memeden fışkıran sütle yüz temizliği yapıldığını görmek de hoştu. Belgesel sadece ülkelerin farklı şartlarını değişik kültürlerin bebek büyütme anlayışını değil bebek bakımı hakkında da hoş bilgiler veren bir belgesel.. Daha izlemediyseniz izleyin, üzerinden hayli zaman geçtiği için internette de kolayca bulunabiliyor.. Aşağıdaki de fragmanı ..
Bunu da seversin  Bebek banyo seti
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Bir Annenin Paylaşımları dedi ki:

  Ben de dün akşam izledim,bizlerin ne kadar doğadan uzaklaşmış olduğumuzu ve ne kadar fazla çocukların üzerine düştüğümüzü gördüm, o yerli çocuk ve Moğolistanda doğan çocuk ne kadar kendi halinde büyüdü.İlginç bir belgeseldi.

 2. Gulos dedi ki:

  Zenvi olanlara bayıldım.Hemen izlemek için sabırsızlanıyorum.Paylaşımın için teşekkürler.
  Sevgilerimle.

 3. nazan dedi ki:

  Çok zevkle izledik filmi.Bayıldım bebeklerin doğal hallerine.Bende sizinle aynı fikirdeyim,Moğalistandaki bebek bana görede çok sağlıklı büyüdü.Her ne kadar bana göre olmasada :)Ama her şeyden önemlisi 4 değişik kültürde bir bebeğin nasıl büyüdüğünü gördük.Paylaşımın için teşekkürler Anne Kaz…
  Sydneyden sevgiler
  nazan

 4. Berceste dedi ki:

  Ben Afrikali'nin hayraniyim :)Daha 12 Ocak'ta Berceste'de bahsetmisken bu filmden, burada da denk gelmek guzel oldu :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim