Yeni doğan bebek şırınga ile nasıl beslenir?

Annekaz
21 Mayıs 2017
Yorum Yok

Yeni doğan bebekler memeyi tutmakta zorlanabilirler bu durum yeni doğum yapmış anneyi strese sokar ve üzer  bazı anneler bu kadar strese dayanamaz ve bebeğe hemen biberon verirler  maalesef biborona alışan bir bebek bir daha annesini emmek istemez bu da hem sizin hayatınızı zorlaştırır  hem de en önemlisi bebeğinizin anne sütü alımını kısıtlar.

Yeni doğum yapmış anne bebeği çok sağlıklı olsa bile memeyi tutamayınca çok üzülür ki bu çoğu zaman doğumdan dakikalar sonra başına gelmiş bir sorundur  hastane ortamı bir yandan ağlayan bir bebek diğer yandan acılar sızılar derken anne strese girer sütü de azalır morali de bozulur eğer bu yazıyı hamilelik zamanınızda okuyorsanız şanslısınız çünkü size vereceğim bir kaç ip ucu ile en azından eve gelene kadar emzirememe stresini atlatmış olursunuz. Aynı yöntemler premature bebekler için de geçerli olabilir ama burada bebeğin durumu tabi önemli..

Hastanede bebek memenizi tutamazsa:

1. Sık sık emzirmeye çalışın sürekli bunun için uğraşın bebeğin midesi minik bir üzüm kadardır onu her şekilde doyurursunuz ama asıl ihtiyacı olan emme hissi onun için süt olsun olmasın emzirin memeyi tutamıyor diye pes etmeyin.

2. Memenin sadece ucunu vermeye çalışmayın bebek memenin o koyu bölgesini tamamen ağzına alır ve emer

3. Bebeğinizin emmesi için değişik pozisyonlar deneyin sağ sol meme parmağınızla kendi memesniz bastırıp değişik şekillerde bebeğin ağzına vermeye çalışın zaten bebek yorgun ve güçsüzdür bir kaç kere bile emse gerisi gelir.

4. Bebeğiniz bir türlü memeyi tutamadıysa sütünüzü sağın iğnesiz bir enjektörle bebeğinize verin

bu yöntem çok yapılır hemşirelerden yardım isteyebilirsiniz ama biberon kesinlikle vermeyin.

Bebeğin midesi çok küçüktür bazı hemşireler bebeğe minik bir bardakla bile anne sütü içirebiliyorlar bunlar geçiçi ama doğru yöntemler maksa bebeğin karnı doysun anne sütü alsın ve annenin memesi boşalsın en azından eve geçene kadar bu yöntemler hastanede sizi kurtarır. Aşağıda şırınga ile beslenen bir yeni doğan bebek görüyorsunuz.

Bunu da seversin  Bebek beşiği alırken bunlara dikkat edin

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.