Bacaklarınız pürüzsüz görünsün

Annekaz
23 Temmuz 2014
Yorum Yok

Yaz aylarında yüz makyajı cilt bakımı derken eğer etek giyiyorsanız bacaklarınızı da makyaj yapmanız gerek. Bacakların pürüzsüz adete ipek çorap giymişcesine soft bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız bacaklarınıza özen göstermelisiniz.

Bacak bakımı için en önemli bakımlardan birisi bacaklarınızı keselemektir. Bacakları keselemek gerçekten önemli eğer bacaklarınızda batık kıl dönmesi gibi rahatsızlıklar yada batık nedeniyle hoş olmayan görüntüler oluyorsa tek çare sert bir kese kullanmak ben doğal olması sebebiyle kabak lifini öneriyorum banyoda büyük kolaylık ama at kılı fırçası kullananlar da çok memnunlar at kılı fırçasını da bacaklarınızda özellikle selülitler için kullanabilirsiniz.

Bacağınızı keselediniz, traş ettiniz ya da ağda yaptınız ortam etek gitmeye uygun şimdi bacağınız için bir bronzer kullanmalısınız. Bronzer illa bacağı kapkara yapacak değil sadece görünümü yumuşatacak hataları kapatacak.  Eğer evde size rengi koyu gelen yada kullanıp memnun kalmadığınız bir fondoten varsa yine bacaklarda kullanabilirsiniz.

TANTASIA® SELF TANNER & BRONZER

Jane Iredale Tantasia bronzer  bronzluk için biçilmiş kaftan, Ne yalan söyleyeyim yüzüme kullanmaya cesaret edemedim ama bacaklar için çok uygun sürmesi çok kolay yağlı değil kıyafetlerde iz ve leke bırakmıyor  tabi iyice sürüp bir süre bekleyip öyle etek giymenizde fayda var. Yorumları da okudum kimisi kokusu beğenmiş ama ben beğenmedim çelik gibi kokuyor metal gibi daha doğrusu :) Her gün kullanınca uzun süre kalıcılığını koruyor Jane Iredale pudra ve kapatıcılarda başarılı bir marka hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Mineral makyaj ürünlerinde adından söz ettiriyor.

bronzer tantasiaAvucunuza fındık büyüklüğünde Jane Iredale Tantasia bronzer   alın ve  bacaklarınızı iyice ovun. Eşit şekilde yaymaya özen gösterin ellerinizi sabunlu su ile yıkayın.

Eğer bronzeriniz yoksa daha koyu renkli bir fondotenle bacaklarınızı ovabilirsiniz. Kalıcı bir bronzluk vermez ama hata ve kusurları kapatır. Daha sonra bacağınıza daha açık bir renk pudra ya da fondoten ile ön tarafına dümdüz bir hat şeklinde boydan boya çizgi yapın aşağıdaki videoyu izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bunu da seversin  'İki yıldır şampuan kullanmıyorum saçlarım daha parlak'

Bunların yanı sıra nude ayakkabılar bacak boyunu daha uzun gösterir, Topuklu ayakkabıların tamamı bacak boyunu uzun gösterir ama açık kahve ve nude tonlarının bacakları daha uzun ve zayıf gösterdiği kesindir :)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim