Aralık ayında hangi balık yenir?

Annekaz
27 Kasım 2014
Yorum Yok

Kış aylarını severim taze balığı daha çok severim hele hamsi ama her balık her ay her mevsim yenmiyor. Yazın arada  bir dondurulmuş olarak alıp hamsi hasretimi gideriyorum ama kışın illa taze hamsi olacak. Tabi çaça balığını hamsi diye satan ve balıktan hiç anlamayan eşimin durumuna düşmeyin :) sahte , yalancı hamsiden uzak durun.

Gelelim Aralık ayının derya kuzularına, kar düşmeden hamsi yenmez denir aslında doğrudur hamsi deniz soğuyunca yağlanır ve lezzeti artır.

Aralık ayı balıkları: Palamut, Hamsi, Lüfer, Tekir,Uskumru ve Akya

Bu balıkları içinde lezzet sıralaması yapılsa

Hamsi, Lüfer, uskumru,Palamut tekir olur. Akya balığı hanım balığı olarak da biliniyor pulsuz bir balık çok az bulunur lezzeti öyle çok övülecek kadar olmasa da filetosu güzel olur.

Aralık ayında hamsiye mutlaka haftada  bir yer verin. Ben en çok tavasını severim daha önce şişte hamsi, kek hamuru ile hamsi de denemiştim kulağa tuhaf gelebilir ama kek unu ile hamsi enfes oluyor :)

hamsi tava

Bunu da seversin  10 dakikada yalancı Laz Böreği tarifi - Hafif bayram tatlısı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim