Bazalar Arasında Seçim Yapmanın Püf Noktaları

Annekaz
28 Kasım 2022
Yorum Yok

İyi alınmış bir gece uykusu insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Kaliteli bir uyku için yatak kadar çift kişilik baza seçimi de önemlidir. Kaliteli bir baza, yatağınızdan hem konfor hem de dayanıklılık açısından maksimum seviyede verim almanızı sağlar. Çift kişilik baza modelleri bir bakıma yatağınızın temelini oluşturur. Bu sebeple yatağınızın temelinde oluşacak herhangi bir sarkma ya da eğrilme durumunda uyku kaliteniz bozulacaktır. Konforlu bir uyku için kullandığınız bazanın özellikleri belirleyicidir. Ayrıca yatak odasında bulunan en büyük mobilyalardan biri olan bazanızı tarzınıza uygun seçerek odanızın dekorasyonuna da katkı sağlamış olursunuz.  

Çift Kişilik Baza Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Alacağınız çift kişilik bazanın bakmanız gereken ilk özelliği sağlamlığı olmalıdır. Kaliteli bir baza, yatak ne kadar ağır olursa olsun sarkmadan ve bükülmeden onu taşıyabilmelidir. Boyutlarına göre yatakların ağırlıkları da değişmektedir. Bazı yataklar hem boyut hem de materyal açısından diğerlerinden daha ağır olabilir. Bu gibi durumlar için bazanızın yeterince güçlü ve sağlam olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Kaliteli bir baza seçmenin bir diğer püf noktası ise bazanın sağladığı hava sirkülasyonunun yeterli olup olmadığıdır. Düzgün hava sirkülasyonu sağlayan çift kişilik baza, hem daha rahat uyumanızı sağlayacak hem de bazanın içinde depoladığınız eşyaların daha sağlıklı saklanmasını sağlayacaktır. Yatak bazasının içinde hareket edebilen hava sayesinde yatağınızda oluşabilecek nem birikimi engellenerek yatağınızın da daha uzun ömürlü olması sağlanacaktır. 

İşlevselliğinin yanı sıra çift kişilik bazanın, odanızın dekorasyon tarzına uyup uymaması da önemlidir. Birbirinden farklı renk ve kumaş seçenekleri bulunan bazalar ve başlıklar için yatak odanızın dekorasyonuna uygun olan tarzlar seçmelisiniz. Bazanın açıkken sağlam durması da yine baza alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birdir. Bazanın açık dururken sabit kalmasını sağlayan kilit sisteminin kaliteli ve sağlam olması istenmeyen ev kazalarının da önüne geçecektir. 

 

Çift Kişilik Baza Kullanmanın Size Sağlayacağı Faydalar Nelerdir?

Öncelikle bazalar sağlam mobilyalar oldukları için size uzun süreli kullanım sunarlar. Ancak depolama imkanı sunmaları bazaların tercih edilmelerinde büyük rol oynar. Ekstra yastık, yorgan ve nevresim takımları, mevsime uygun olmayan kıyafetler, nadiren kullandığınız örtüler gibi bir çok seçeneği depolayarak dolaplarınızda kıyafetleriniz için daha geniş yer ayırmanızı sağlar. Bazanızın iç kısmını daha etkili bir şekilde kullanmak isterseniz düzenlemeye yardımcı olan kutular ve benzeri depolama malzemeleriyle kasa kısmını bölebilirsiniz. 

Bunu da seversin  Genç Kız odası dekorasyon fikirleri

Baza Boyutları Nelerdir?

Bazalar ebatlarına ve hacimlerine göre çeşitlere ayrılırlar. Standart olarak tek kişilik ve çift kişilik baza olarak ayrılsalar da farklı ebatlarda bazalar da üretilmektedir. Çift kişilik ve tek kişilik baza boyutları kullanıcıların talebine göre farklılık gösterebilmektedir. 90X190 cm’den başlayarak 200X200 cm’ye kadar bazalar üretilmektedir. Baza boyutunuzu seçerken yatağınızla bazanın boyutunun uygun olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Yatak boyunun çift kişilik baza boyutuna uygun olması, yatağın kaymasını ve yer değiştirmesini önleyerek size çok daha konforlu bir uyku deneyimi sunacaktır. Çift kişilik baza modelleri genel olarak tek kişilik modellerle aynıdır. Boyut farkının haricinde malzeme ve sistem açısından herhangi bir farkları bulunmamaktadır. Siz de ihtiyacınıza ve tarzınıza en uygun olan tek ve çift kişilik baza fiyatları ve modellerini Divanev web sitesinde inceleyebilir ve size en yakın Divanev mağazasına giderek rahatlıkla satın alabilirsiniz. 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim