Konforlu Uykunun Yataktan Sonraki İkinci Adımı: Yorgan Seçimi

Annekaz
24 Mayıs 2022
Yorum Yok

Yorganlar dört mevsim kullanılan ve uyku keyfinin vazgeçilmezleri arasında yer alan ürünlerdir. Uykunun kaliteli olması günlük hayatın yorgunluğunu atabilmeniz için oldukça önemlidir. Bu noktada ise, yatak kadar yorgan seçiminde de dikkatli olmanızda yarar vardır. Kendinizi en rahat hissedebileceğiniz bir yorgan modeli seçiminde bulunmanız rahat bir uyku yaşayabilmeniz adına önem arz etmektedir. Farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik yorgan modelleri bulunmaktadır. Bu doğrultuda farklı ebat ve materyallerden üretilmektedir. Kendi ihtiyaçlarınızı belirleyerek yorgan modelleri arasından size en uygun olan çeşidi tercih etmenizde yarar vardır. Uyku uzmanı Yataş, yatak ve yastıklarının yanında yorgan modelleri ile de konforunuzu artırmak için yepyeni teknolojiler geliştirir. Özel tasarımlarla yaşam alanlarınıza güzellik katarken, uyku keyfinizi katlar…

Her Mevsim Kullanabileceğiniz Yorgan Modelleri

Yorgan modelleri üretim malzemeleri doğrultusunda farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Burada pamuk, bambu, silikonize elyaf, yün ve kaz tüyü benzeri çeşitli ürünlerden üretilmektedir. Doğal içerikli olan ürünler kategorisinde ise, bambu ve pamuk yorgan modelleri dikkat çekmektedir. Pamuk yorganlar, yumuşak yapıdaki yorganlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda yalıtım bakımından da avantajlara sahip bir çeşittir. Öyle ki bazı ürünlerin makinede yıkanması da mümkündür. Ayrıca pamuk yorganlar terlemeyi de azaltması ile ön plana çıkmaktadır. Çünkü konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilmeniz için terleme sorunu yaşamamanız oldukça önemlidir. Bu yorganların bir diğer avantajı ise, cildinizin nefes almasını sağlamasıdır. Hava kanalları bulunan yorganlar sayesinde uykularınız daha huzurlu olabilmektedir. İçerisinde bulunan pamuk ile hem sıcaklığı sağlarken hem de terlemeye engel olan bu yorganlar iyi bir seçim olabilmektedir. Tüm bu özelliklerinden dolayı pamuk yorganlar dört mevsim kullanılabilmektedir. Bir diğer yorgan modeli ise, bambu yorganlardır. Bu ürünler son senelerde oldukça popüler hale gelmiştir. Gerek hafif olması gerekse de sıcak tutması ile bambu yorganlar dikkat çekmeye başlamıştır. Terlemeyi önleyen bu yorgan modellerinin de yaz ve kış mevsimlerinde kullanılabilmesi mümkündür. Rahatlatıcı etkisi ile ön plana çıkan bu ürünler aynı zamanda tamamen geri dönüştürülebilirdir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra bambu, uyku esnasında düzenli biçimde kan dolaşımınızın sağlanmasına da yardımcı olmaktadır.

Yorgan Modelleri Seçiminde Dikkat Ermeniz Gereken Konular

Yorgan modelleri arasında seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım unsurlar mevcuttur. Öncelikle bulunduğunuz iklimin şartlarını dikkate almanız gerekmektedir. Çünkü yorganların sağlamış olduğu sıcaklıklar farklı olabilmektedir. Bu doğrultuda ürünün ısıtma kapasitesine ve kalınlığına bakmanız önerilmektedir. Bunun yanı sıra ürün, farklı materyallerden üretilmektedir. Burada sizin doğal mı yapay mı ürün istediğiniz önemli olmaktadır. Bu doğrultuda bambu ve ya da pamuk gibi doğal ürünler ya da farklı ihtiyaçlara özel çeşitli silikonize elyaf dolgulu ürünler tercih edebilirsiniz.

Bunu da seversin  Keklerin kalıba yapışmasın. Mucizevi kek kalıbı yağlama karışımı

Yorgan modelleri seçerken bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise, ürünlerin dokunmasıdır. Çok sıkı şekilde dokunan yorganlardan ziyade hava alan yapıdaki ürünleri seçmenizde yarar vardır. Bu durum konforlu bir uyku yaşayabilmeniz için oldukça önemlidir. Ayrıca ürünün yıkama talimatlarına da bakmanız gerekmektedir. Bazı ürünler makinede yıkanabilmektedir. Ancak kuru temizlemenin gerekli olduğu ürünlerde bulunmaktadır. Bu noktada kendi temizleme kriterleriniz doğrultusunda seçim yapmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda farklı ölçülerde ürünler bulunmaktadır. Burada kendi yatak ölçülerinizden hareket ile ürün almanız da yarar vardır. Örneğin tek kişilik yataklar için tek kişilik yorganları, çift kişilik olan daha büyük yataklar için ise çift kişilik yorganları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra alerjik yapınız var ise, o doğrultuda bir seçim yapmanız önem arz etmektedir. Antialerjik ürünler, çeşitli hassasiyet sorunları yaşayanlar için ideal bir kullanım sunabilmektedir. Seçim aşamasında bir diğer önemli kriter de fiyatlardır. Ürünlerin fiyatları üretim malzemelerine ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Bambu ve pamuk yorgan fiyatları diğer ürünlere kıyasla daha farklı olabilmektedir. Sizler de ihtiyacınıza ve taleplerinize en uygun olan en kaliteli yorgan modelleri için Yataş Bedding’i ziyaret edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim