Yatak Odanıza Şıklık Katacak Tek Kişilik Yatak Modelleri

Annekaz
26 Aralık 2022
Yorum Yok

Yorucu bir günün ardından sağlıklı ve verimli bir uyku uyuyup, dinlenmiş bir şekilde uyanmak beden fizyolojisine ve alışkanlıklara uygun bir yatak sayesinde daha mümkündür. Bir yatağın bunu sağlayabilmesi için de sünger ve yay sistemi, kumaş yapısı gibi özelliklerinin uygun olması gerekir. Her detayı uyku deneyiminizi iyileştirmeye yönelik tasarlanan Puffy tek kişilik yatak seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun bir yatak bulabilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak Ölçüleri

Tek kişilik yataklar oteller, misafirhaneler, genç ve çocuk odaları gibi birçok yaşam alanında kullanıma uygun boyutlarda üretilirler. Eni 80-120 cm, boyu ise 180-210 cm aralığında değişen tek kişilik yatak ölçüleri arasında en sık tercih edilenleri 90×190, 90×200, 100×200, 120×200’dür.

Özel Yay Teknolojilerini Konfora Dönüştüren Tek Kişilik Yataklar

Bir yatağın konforunu etkileyen en önemli bileşenlerinden biri yay sistemidir. Puffy tek kişilik yatak modelleri de bu konforu en ideal düzeyde verebilmek için özel yay sistemleri ile üretilir. Bu sistemlerden biri kendini ispatlamış DHT yay sistemidir. Bu sistem uzun yıllar tek taraflı kullanımlarda bile yükseklik ve form kaybını önleyerek doğru omurga desteği sağlar. Pocket yay sistemi ise bir diğer özel sistemdir. Pocket yay sistemine sahip yataklarda birbirinden bağımsız çalışan yaylar VZS teknolojisi ile omuz, basen ve eklemlerdeki ağırlığı dengeler. ProPacket 2.1 özel yay teknolojisi sisteminde ise ekstra kalın yay telleri yatağın daha dayanıklı ve konforlu olmasını sağlar.

Sağlıklı Kas Gelişimini Destekleyen Visco Tek Kişilik Yataklar

Puffy, yay sisteminin kullanılmadığı yatakları tercih edenler için visco dolgu malzemesi içeren süngerli yataklar geliştirmiştir. Yatağa gömülme hissi yaratan bu sünger vücudunuzun şeklini alıp basıncı azaltarak kas gelişimini destekler. Omurganızın doğal eğrisini koruyan ve ısı değişimlerinde formu bozulmayan hafızalı sünger, omuz, basen ve eklemlerdeki ağırlığı dengeleyerek kasların rahatlamasını sağlar. Böylece vücudunuzun daha iyi dinlenmesine yardımcı olur.

Yay ve Sünger Teknolojilerini Birleştiren Hybrid Tek Kişilik Yataklar

Puffy’nin özel yay sistemleri ile lateks veya visco süngerlerin birlikte kullanıldığı hibrit yatak modelleri daha iyi uykular için bu teknolojileri bir araya getirir. DHT yay ve visco teknolojisinin bir araya geldiği Visco Dynamic Pedli Yaylı Yatak bu modellerden biridir. Bu iki teknolojinin özelliklerini barındırmasının yanı sıra No-Turn teknolojisi sayesinde çevirmeden tek taraflı kullanım kolaylığı sağlar. Örme kumaşla kaplı bu ürün aynı zamanda alerji riskini önlemeye yardımcı olur.

Bunu da seversin  Son moda yatak örtüleri

Doğal lateksin pocket yaylar ile oluşturduğu hibrit yapının kullanıldığı Hybrid Pro Lateks Yatak ise rahat bir uykunun yanı sıra ferah bir uyku ortamı sağlar. Lateks, yapısal özellikleri sayesinde yatağın fazla basıncı sönümlemesini ve daha fazla nefes almasını sağlar. Üretiminde Sanitized® teknolojisi kullanıldığından alerji riskini azaltmaya da yardımcı olur.

Puffy, Pocket Yay teknolojisinin visco süngerle hibrit yapıda kullanıldığı bir yatak modeli de geliştirmiştir. Hybrid Star Visco Yatak ismine sahip bu model, kumaşında nem yönetimi sağlayan Tencel® lifleri kullanıldığından terleme önlemeye yardımcı olur. Ayrıca yatak kumaşına aktif probiyotikler yerleştiren Purotex® teknolojisi sayesinde, alerjenleri büyük ölçüde azaltır. Böylece yatak yüzeyinin doğal yollarla temiz ve ferah kalmasını sağlar.

Tek Kişilik Yatak Fiyatları

Tek kişilik yatak almak isteyenler öncelikle yatağı kullanacak kişinin fizyolojik özellikleri, alışkanlıkları, varsa uyku bozukluğu ve fiziki rahatsızlıkları gibi konularda yeterli bilgi sahibi olmalıdır. Çünkü yatağın ölçüsü, sahip olması gereken yay ve sünger sistemleri, yatak yüksekliği, kumaş yapısı gibi özellikleri bu bilgiler doğrultusunda daha net belirlenebilir. Tek kişilik yatak fiyatları bu özelliklere bağlı olarak değişir. Tek taraflı veya çift taraflı kullanım ve yıkanabilir ped gibi bakım kolaylıkları sağlayan ek özellikler de fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun, sağlıklı ve iyi uyku ile dinç uyanmanıza yardımcı olan Puffy tek kişilik yatak seçenekleri arasından birini satın alarak yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.