Bebek kıyafetlerinden hatıra yorganı

Annekaz
23 Mart 2013
Yorum Yok

Blogumu takip edenler bebek hatıralarına ne kadar çok değer verdiğimi bilirler,  çocuklar çok çabuk büyüyor geriye fotoğraflardan başka  bir şey pek kalmıyor. Ama bu yorgan çalışması muhteşem. Çocuğunuzun kıyafetlerini saklıyorsanız harika  bir hatıra yorganı yaptırabilirsiniz. Tek kişilik bu yorganları yatak örtüsü olarak kullanabilir ve ya torununuz için saklayabilirsiniz :)

Çalışma zor değil ama özel ve planlı olarak çalışma gerektiriyor. Büyük kareler halında hazırlanan ve dizayn edilen paftalar teker teker birleştiriliyor tabi bu aşamaya kadar nakış yorganlama dikiş teknik bilgiler de sık sık kullanılıyor. Dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi kumaş seçimi yorganlama yapılacak malzemeler birbirine çok zıt olmamalı mesela örgü kalın bir atkı ile bir pamuklu tamamlanması hem görünüş açısından hem de yıkama açısından uygun olmaz.

bebek kıyafetlerinden battaniye6

Sadece bebekler için değil tabi her yaş çocukluk dönemi ve gençlik dönemi için ben güzel bir hatıra olduğunu düşünüyorum..

Kaynak

Bunu da seversin  Pencere Stickerları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim