Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Annekaz
18 Ekim 2021
Yorum Yok

Evinizin her alanını dekore ederken tamamen zevklerinize göre hareket edebilirsiniz. Ancak söz konusu bebek odası olduğunda bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu unsurlar bebeğinizin güvenli bir şekilde büyümesi noktasında da büyük önem taşıyor. Peki, bebek odası dekorasyonunda neleri göz önünde bulundurmak, nelere dikkat etmek gerekir? 

Önceliğiniz Güvenlik Olmalı!

Elbette her şeyden önce güvenliğe dikkat etmeniz gereklidir. Seçtiğiniz bebek beşiğinin parmaklıklarının bebeğin boyundan daha uzun olması ve parmaklık aralıklarının da bebeğin başının geçmeyeceği kadar dar aralıklı olmasına özen gösterin. Bu sayede bebekler uyandığında da beşiklerinde güvenli bir şekilde zaman geçirebilir. Bebek odasındaki prizlerde mutlaka koruyucu kapak sisteminin de bulunması gerekiyor. Prizleri kısa sürede kendiniz de değiştirebilir ve kapaklı priz çeşitlerini kullanabilirsiniz. 

Pencerelerde Bebek Kilidi Olmalı 

Pencereler ilk dönemlerde çok tehlike arz etmeyebilir. Ancak bebeğiniz hareket etmeye, yürümeye başladığında pencereler ciddi bir risk de teşkil edecek. İşte bu nedenle bebek odasını hazırlarken pencere kilitlerini de kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Pencere kilitleri istenmeyen kazaları önleyebilir ve siz de rahatlıkla bebeğinizi odasında yalnız bırakabilirsiniz. 

Mobilya Kenarlarına Dikkat

Seçtiğiniz mobilyaların keskin kenarlı olmaması da önemlidir. Bebek odası için hazırlanan, canlı renkler ve şirin desenlerle dizayn edilen mobilyalar çok çekici görünebilir. Ancak çekici olmaları güvenli oldukları anlamına gelmiyor. Kenarlarının ovalleştirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Bebek çekmecelerinin de kilitli olması lazım… Böylelikle bebeklerin parmaklarının çekmeceye sıkışması gibi önemli bir riski de ortadan kaldırmış olursunuz. 

Odanın Boyasını Yenileyin 

Bebek odasının en güvenli şekilde kullanılması için eskimiş olan duvar boyalarının yenilenmesini de sağlamalısınız. Dökülen boya kalıntıları tehlikesinden bebeğinizi korumak için yeniden badana yapılması daha doğru olacaktır. Artık antibakteriyel özellikte olan boya çeşitleri de geliştirildi ve bebek odası için bu boyalara da yönelebilirsiniz. Deneyimli bir boyacı ustası bulmanız ise gayet kolay olacak. Armut.com adresine uğramanız durumunda yaşadığınız bölgede hizmet veren bir boya ustasını da hızla bulabilirsiniz. Boyacı ustasından fiyat teklifi alma şansınızın da olduğunu belirtmeliyiz. En uygun fiyatı sunan boyacı ustasına ulaşabilir ve ustadan hizmet alan kişilerin yorumlarına da göz atabilirsiniz. 

Bunu da seversin  Tay tüyü koltuklar nasıl temizlenir?

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim