Bebek beşiği alırken bunlara dikkat edin

Annekaz
2 Şubat 2016
Yorum Yok

Bebek beklerken belkide en önemli en özenilen eşya bebek beşiğidir. Bebek beşiğinin görünümü, kullanışlı olması güvenliği annelerin en çok araştırdığı detaylardan.

Bebek beşiği alırken nelere dikkat etmek gerek

En önemli madde GÜVENLİK nasıl bir beşil seçerseniz seçin ilk kural bu. Boyası, ahşabı ya da metali parmaklık aralığı her şey önemli.. Daha sonra seçenekler sıralanıyor..

Sallanan bir beşik olması küçük bebekler için çok uygun bunu aklınızda bulundurun. Beşiğin İlk zamanlarda sizin odanızda duracağını hesap edersek dev bir beşik almak akıllıca değil.

bebek beşikleri modelleri8

Büyüyebilen bir beşik bebeğiniz büyüdükçe sizin işinizi kolaylaştıracak ve bütçenizi yük getirmeyecektir. Şimdi nerdeyse karyola olabilen beşikler var. bunlar da 10 yaşına kadar kullanılabiliyor. O yüzden böyle bir beşik alacaksanız malzemesinin kaliteli olmasına özen gösterin.

Beşikler Boyasız ahşap, boyalı ahşap, lake ahşap ve metal malzemelerden yapılıyor. Ağaç bebekler için en uygun malzemedir boyalı olacaksa sağlıklı olup olmadığını danışın eğer boyasız kaliteli bir ahşap beşik istiyorsanız akçaağaç, huş, kızılağaç seçebilirsiniz ama maliyeti yüksek olur.

bebek beşikleri modelleri20

Bir beşikte keskin köşeler açılar olmamalıdır

parmaklık aralığı 9 cm den geniş olmamalıdır

Beşiğin sökülen takılan küçük parçaları olmamalıdır.

Yatak derinliği ne çok az ne de çok fazla olmalıdır. 65 cm uygun bir ölçü sayılır

Altında çekmecesi olan beşikler her zaman daha kullanışlıdır.

Bebekler doğduklarında beşik istemezler küçücük bir bebek anne özeni ile çamaşır sepetinde bile rahat edebilir. Beşik alırken maddi manevi olarak zorluklar çekerseniz bunu aklınızda bulundurun. Elbette bir bebeğin odası olması ve sağlıklı bir beşiğinin olması önemli ama bunu hamileliğinizin en güzel zamanlarınızda kendinize stres kaynağu yapmayın. :)

Aşağıdaki fotoğraflarda bebek odası fikirleri ve bebek beşik modelleri görebilirsiniz. İlham olsun..

Bunu da seversin  Alternatif bebek hediyesi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.