Bebeklerin gaz sancısına maden suyu

Annekaz
5 Temmuz 2010
Yorum Yok
Dün akşam Kanal D’de yer alan habere göre bebeklere maden suyu içirmek gaz sancılarına iyi geliyor, haberin doğruluğunu bilmiyorum çünkü bu konuda uzman değilim. Haberde de çıkıp bir doktor, diyetisyen, çocuk sağlığı uzmanı vs  bebeklere maden suyu içirin, mamalarına şu kadar katın diye demiyor. 
Yararlı olduğunu anlatan cümleler dış ses ile “uzmanlar” diye başlıyor ekrana yararlarını anlatan  maden suyu işletmecileri geliyor!. Maden suyu işletmecileri bu konuda ne kadar uzman bilemiyorum bazı diyetisyenler günde iki şişeden fazlası zarar diyor  Uzm. Diyetisyen Selahattin Dönmez günde iki şişeden fazlasının zararlı olabileceğini Amerika Obezite birliği günde 600 ml’den fazla maden suyunu tavsiye etmediğini ve maden suyunun fazlasının böbrek sorunlarına neden olabileceğini belirten bir yazısı var. Kapanışta adını yazmaya lüzum görmedikleri beyfendi günde 1 litre için diyor artık doktor mu diyetisyen mi yoksa maden suyu ana bayisi mi bilemiyoruz. Gündemde çok fazla haber olmadığı zaman bu tü haberlerle dakikalar doldurulmaya çalışıyor bunun az çok farkındayız ama bu mudur? 
Bebekler için sağlık haberi yapılıyorsa mikrofon mutlaka bir Uzman doktora da uzatılmalı, sokaktaki insana bile sorulmuş madenciler birliğinin sıkış tepiş toplantı odasına bile girilmiş de bir doktor mu bulunamamış..Haber doğru olabilir fakat işlemede sıkıntı olduğu kesin..
Bunu da seversin  Gebe Kalmak ve Düşükleri Önlemek için Ozon Tedavisi Yöntemi
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim