Nar suyu nasıl saklanır?

Annekaz
26 Ekim 2013
1 Yorum

Mevsimim zümrüt meyvesi nar. Nar suyu çok faydalı benim bildiğim özellikle ağız içindeki yaralara ve aftlara çok iyi geldiği. Peki nar suyu nasıl saklanır? 

Nar suyunu saklamak için benim bildiğim 3 yöntem var.  Kolaydan zora doğru gittim istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz.. Nar suyunu saklamak için başka önerileri olanlar bana yazabilirler.. öğrenmiş oluruz..

Nar suyu saklamanın yolları

1. Nar suyunu dondurabilirsiniz. Sıvı halde nar suyu peki nasıl saklanacak. Bunun için önce narı sıkın ve süzün. Plastik ya da kağıt Bardaklara doldurun ve buzlukta düzgün bir şekilde dondurun, Donan bardakları teker teker buzdolabı poşetlerine koyun ve istediğiniz şekilde istifleyerek saklayın.

2. Nar suyunun konsantre olarak saklayabilirsiniz. Bu biraz evde nar ekşisi yapmaya benziyor ama ben evde nar ekşisi denedim kesinlikle piyasadaki nar ekşilerinden daha tatlı oluyor tıpkı nar yemek gibi.. ancak o kadar ekşi. Öncelikle narları sıkın ve süzün tortu kabuk kalmasın bir tencereye koyun 1 litre nar suyuna yarım limon sıkın isterseniz şeker de atabilirsiniz karar sizin. 40 dakika boyunca kaynatın pekmeze benzeyecektir kaynar haldeyken konserve kavanozlarına doldurun yeni kapaklarını takın ve sıkıca kapatın bir bezin üzerinde ters çevirin üzerini örtün ve 24 saat bekletin ( evet klasik sıcak konserveleme yöntemi) bu şekilde narı sulandırarak kullanabilirsiniz. Kaynadığı için vitamin ve mineral değerleri ile ilgili mutlaka bir kayıp oluyordur lakin bu yöntemle nar suyu konsantresi ya da evde nar ekşisi yapabilirsiniz.

maden suyu şişesi kapatma makinesi

3. maden suyu şişesinde nar suyu saklama burada yöntem kolay nar sıkılır suyu süzülür maden suyu şişelerine konulur ve maden suyu şişesi kapatma makinesi ile kapatılır. Daha sonra bulaşık makinesinde yüksek derecede yıkanır. Böylelikle bir çeşit konserve hazırlamış olursunuz kapaklar yeni lastikli olduğu için hava almaz ve içindeki nar suyu bozulmaz. Maden suyu kapatma makinesi  internetten satın alabilirsiniz. kapakları (300 tane) makinesi ve kargosu dahil 29 liraya eve gelmişti bu konuda internette biraz araştırma yapın derim

Bunu da seversin  Anneler günü hediyesi: Oyun hamurundan el

Ben bu sene erik suları için maden suyu şişesini ve bulaşık makinesi yöntemini yaptım oldukça iyi sonuçlar gördüm. Sanıyorum her türlü meyve suyu için kullanılabilir vişne nar gibi içinde posa olmayan meyve suları için özellikle çok iyi bir yöntem..

maden suyu sisesi kapatma makinesiMADEN SUYU ŞİŞESİNDE TARİFLER İÇİN TIKLAYIN

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
 1. Siyana Achkova dedi ki:

  Hello Dear,

  My name is Siyana Achkova and I am responsible for the new projects in Cima-99 Ltd.

  Cima is leading producer of preserves, jams and toppings.
  Moreover, the export more than 50% of our production to USA, Japan, Russia, EU countries.
  In addition, Cima is aimed at retailers, catering and confectionary industry.

  Now we are looking for pomegranate concentrate.
  Could you, please, send us a price offer and brix %

  Look forward for your answer!

  Kind Regards,

  Siyana Achkova

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.