Bez bebek kalıbı

Annekaz
12 Aralık 2014
Yorum Yok

Aslında çocukken de bez bebekler dikerdim Kızlar büyüyünce onlara bez bebek dikmeye başladım pek onların bu konularla alakası yok ama ben çocuklarına kendi bez bebeklerini dikmek isteyenler  oyuncak bez bebek kalıbı sunmak istedim.

Aşağıdaki bez bebeği ben 2008 yılında yapmıştım fotoğrafın korkunçluğundan tahmin edersiniz :) Buradan okuyabilirsiniz Çok seviyorum bu tarz sade bebekleri. Tabi artık kızlar büyüdü bez bebekler de geride kaldı.

bez bebek

Bez bebek yapmak için başlangıçta evdeki malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Eski kotlar, kumaşlar tülbentler keçeler polarlar her şey olur.. Ama bebek dikmek için en güzel kumaş küçük desenleri olan pamuklu kumaşlardır.

Fotoğraflardaki bebek temel olarak benim bebeğime benziyor. Bu harika bebeklerin sahibi whileshenap blogunun sahibi. Nasıl yapıldığını adım adım blogunda anlatmış. Ve bez bebek kalını da yayınlamış. Bez bebeğin kalıbını buradan indirebilirsiniz. Benim gibi gözlerini kapatmış bir bebek yapabilirsiniz mesela daha kolay olur ya da bebeklere elbiseler dikebilirsiniz..

Bunu da seversin  L.O.L sürpriz bebek nedir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.